HomeTrend

Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin; Volvo C40 Recharge

Satışlarının yarısının 2025 yılına kadar sadece elektrikli otomobillerden oluşmasını hedefleyen Volvo, tamamen elektrikli ikinci arabası olan C40 Rec

Arzu Kaprol Yaz Koleksiyonu:
Beetlejuice 2 Filminin Kadrosuna Sürpriz İsim
Vans ve Crayola İş Birliği

Satışlarının yarısının 2025 yılına kadar sadece elektrikli otomobillerden oluşmasını hedefleyen Volvo, tamamen elektrikli ikinci arabası olan C40 Recharge modeli ile sürdürülebilir bir gelecek için üzerine düşeni yapıyor.

Otomotiv dünyasındaki radikal kararlarıyla her geçen gün adından söz ettiren Volvo, sürdürülebilir bir gelecek için karbon nötr planlarındakş adımları hayata geçirmeye devam ediyor. 2025 yılına kadar satışlarının yarısını elektrikli otomobillerinden oluşmasını hedefleyen Volvo, 20230 yılı itibariyle tamamen elektrikli otomobiller üretme hedefinde.

Bu hedefler doğrultusunda marka tarihinde tamamen elektrikli olarak tasarlanan ilk Volvo ünvanına sahip Coupe tasarımlı bir SUV olan C40 Recharge yollara çıkmaya hazır. C40 Recharge’ın arkası, alt tavan çizgisiyle uyumlu çarpıcı bir tasarıma sahipken, yeni ön tasarımı ise elektrikli Volvo’lar için yeni bir yüz sunuyor ve en son piksel teknolojisine sahip farlar dikkat çekiyor. 8 farklı renk seçeneğiyle de araç tamamlanıyor.

İskandinav minimalizminin son teknolojiyle harmanlanmasıyla ortaya çıkan iç dizaynını geri dönüştürülmüş materyaller sürdürülebilir lükse vurgu yaparak tamamlıyor. C40 Recharge ayrıca, içinde hiç deri materyal olmayan ilk Volvo modeli. Google ile ortaklaşa geliştirilen ve Android işletim sistemini temel alan, piyasadaki en iyi bilgi-eğlence sistemlerinden biri bulunuyor. Tüketicilere Google Haritalar, Google Asistan ve Google Play Store gibi yerleşik Google uygulamaları ve hizmetleri sunuluyor. C40 Recharge’da yer alan sınırsız veri özelliği, üstün bir bağlantı sağlarken, yazılım güncellemeleri de kablosuz olarak yapılabiliyor. Bu durum, C40’ın fabrikadan çıktıktan sonra da zaman içinde uzaktan yapılabilen güncellemelerle birlikte gelişmeye devam edeceği anlamına geliyor.

Zaman içinde kablosuz yazılım güncellemeleriyle gelişmesi beklenen tahmini menzil ise yaklaşık 450 km. 0-100 km/s hızlanması sadece 4.7 saniye olan aracın kullanım esnasında çevreye yaydığı karbon emisyonu ise 0 gr.