logo
Lucasita

Kadına Nefes Ödülleri

Single Articles

Kadınlar İçin Nefes Olan 11 Toplum Öncüsü “Kadına Nefes Ödülleri” ile taçlandırılacak.

25  Mayıs, İstanbul — Akademi, iş, sanat, spor ve cemiyet hayatından 11 kişi “Kadına nefes ol!” mottosuyla bu yıl ilki düzenlenen Kadına Nefes Ödülleri tarafından ödüllendiriliyor.

Kadına Nefes Rotary Kulübü, kadınlar ve kız çocuklarının yaşam kalitelerini artırarak toplumda eşit birer yurttaş olarak konumlanmaları amacıyla çok yönlü çalışmalar yürütmek üzere 2021 yılında kurulmuş bir sivil toplum örgütü olarak toplumsal  çalışmalara katılımdan geri kalmayan, eşitsizlikler ve adaletsizliklerin azaltılması için duyarlılık gösteren, çevreye ve dezavantajlı gruplara destek olan, gençlere ve topluma örnek girişimler ve davranışlarda bulunan kadınları toplumun geri kalanına model olmaları için ödüllendiriyor.

Bu özel organizasyon için aralarında İletişim Uzmanı Doç. Dr. Şeyda Taluk, İş İnsanı Özlem Yeşildere ve ünlü fotoğrafçı Zeynel Abidin Ağgül gibi önde gelen isimlerin bulunduğu çok özel bir jüri oluşturuldu.

“Kadına Nefes Olan Sanatçı”, “Kadına Nefes Olan Sporcu”, “Kadına Nefes Olan Bilim İnsanı”, ve “Kadına Nefes Olan Yerel Yönetici” kategorileri başta olmak üzere 11 kategoriden oluşan Kadına Nefes Ödüllerinin yanında her yıl sponsor tarafından sahibi belirlenecek özel bir kategori daha bulunmakta.

Bu yılın sponsoru olan Biletix – Ticketmaster Türkiye’nin katkılarıyla gerçekleşecek ve sonuçları heyecanla beklenen ve Kadına Nefes Ödülleri, kadınlar ve kız çocukları için rol modellerin oluşması ve o modellerin görünür kılınmasına katkı sağlamayı amaçlıyor.

Kadına Nefes Rotary Kulübü tarafından 26 Mayıs 2022 Perşembe akşamı geniş katılımla İstanbul Dedeman Hotel’ de gerçekleşecek organizasyonun moderatörlüğünü Mine Özbek yürütecek. After Party ile tamamlanacak törende The Sisters DJ performansı gerçekleştirecek.