logo
Lucasita

Sürpriz İş Birliği: Nike X Jacquemus

Single Articles

Sürpriz İş Birliği: Nike X Jacquemus

Nike 50. yılını Jacquemus ile beraber kutluyor!

Porte Jacquemus, pantolon, giyim ve ayakkabı gibi çeşitli Nike tasarımlarının yanı sıra cinsiyetsiz ayakkabı ve aksesuarları içeren bu işbirliği için “Doğa sporları ve stadyum sporlarının yeni bir entegre estetikte birleştiği bir dünya” hayal ettiğini söyledi. 28 Haziran’da web sitesinde satılacak olan , yaz boyunca seçkin Nike mağazalarında da satışa sunulacak.

Bu görüntüyü göz önünde bulundurarak, en sevdiğim Nike ayakkabım olan Humara’yı kendi yorumumla birlikte, duyusal ayrıntılara ve nötr renklere sahip kadın spor kıyafetleri tasarladık. Koleksiyonun tüm bedenler için erişilebilir olması ve Jacquemus stili ile Nike performansının doğal bir karışımı olması önemliydi,” diye ekleyen Jacquemus, tasarım hakkında daha fazla detay vermese de Nike tasarım başkanlarından Jarrett Reynolds, iş birliğinde birçok vintage teknik ve silüet olduğunun altını çizdi.

Kuruluşunun 50. Yılını kutlayan Nike, Nike x Jacquemus koleksiyonunun yaz giyimini yeniden yorumlayacağını vurguladı. Post-Pandemi dünyasında “her yerde, her zaman konforlu,” silüetler hazırladıklarını belirten Nike Global Kadın eş başkanı ve genel müdürü Whitney Malkiel, farklı iş birlikleri ile rahat ve trend parçaları öne çıkaracaklarını ekledi. “Kadınlar hala rahatlık ve çok yönlülük fikrini seviyor. Yaptıklarını gördüğümüz şey, dünyaya ve işe geri dönerken daha özel ve yapılandırılmış şeylerle giyinmeye başlamak,” diyen Malkiel, “Bu ideoloji devam ederken bir rol oynuyor olduğumuz için çok heyecanlıyız,” diye ekledi.