logo
Lucasita

Coffee HQ İstanbul’Da

Single Articles

Üçüncü nesil kahve markası Coffee HQ Akaretler’de yeni mağazasını açtı 

İstanbul’da eğlence, kültür-sanat ve yeme-içmenin merkezlerinden biri olan Beşiktaş Akaretler’e lezzet, enerji ve değer katmayı vaat eden yepyeni bir kahve mağazası açıldı. Türkiye’de 3. nesil kahvecilik denince akla gelen ilk isimlerden Kahve Gurusu Sam Çeviköz tarafından hayata geçirilen Coffee HQ (Coffee Headquarters) mağazası; özenle kavrulan, incelikle demlenen kahve seçenekleri ve tadı damaklarda kalan tatlılarıyla kendi müdavimlerini yaratmaya başladı.

Yüzyıllardır tutkuyla içilen, demleme yöntemleri, ritüelleri ve kadim kültürüyle pek çok ülkenin lezzet hayatında yer edinen kahve, günümüzde bambaşka bir seviyeye yükselerek üçüncü nesil özellikleriyle karşımıza çıkıyor. Üçüncü nesil kahvecilikte, kahvenin yetiştiği topraklardan kavrulma süresine, demleme yöntemlerinden kullanılan ekipmanların niteliklerine kadar birçok detay önem kazanıyor.

Müdavimlerine yenilikçi kahve deneyimi 

Üçüncü nesil demleme yöntemleriyle kahveyi adeta baştan yaratan isimlerden biri olan Kahve Gurusu Sam Çeviköz, uzun yıllar boyunca edindiği uluslararası deneyimi yenilikçi kahve markası Coffee HQ’nun (Coffee Headquarters) müdavimleriyle paylaşıyor. İzmir İstinyepark’tan sonra İstanbul’da Beşiktaş Akaretler’de ikinci mağazasını açan Coffee HQ, nitelikli kahveleri üçüncü nesil demleme yöntemleriyle buluşturuyor. Çekirdekleri özenle kavrulan, incelikle demlenen kahvelerinin büyülü kokusu, Akaretler Şair Nedim Caddesi’nde açılan yeni Coffee HQ mağazasından yükseliyor.  

Etnik detaylar öne çıkıyor

Açık ve kapalı oturma bölümleriyle toplam 120 metrekare bir alanda hizmet veren Coffee HQ Akaretler mağazası, mavi renklerle tasarlanan etnik detayların öne çıktığı özgün mimarisiyle dikkat çekiyor. Cappuccino, Americano, latte, mocha gibi sevilen kahve seçeneklerinin lezzetli espressolarla hazırlandığı Coffee HQ’da her kahvede %100 Arabica çekirdekleri kullanılıyor. Coffee HQ müdavimleri, Sam Çeviköz’ün uzmanlığı sayesinde farklı bir kahve deneyimi yaşamanın keyfine varıyor. “V60 drip” demleme yöntemiyle eşsiz Guatemala Antigua çekirdeklerinden hazırlanan filtre kahve, Coffee HQ’da sunulan iddialı seçenekler arasında yer alıyor. Filtre kahvesinin özel metotlarla demlenmesini isteyenler, sipariş verirken farklı demleme yöntemleri hakkında bilgi isteyebiliyor. Oturmaya vakti olmayan ya da kahveyi yürürken tüketmeyi sevenler ise bardaklarını yanına alarak sıcacık yudumlarla içini ısıtabiliyor. Kahve severler ayrıca, favori filtre kahvelerini evlerinde demlemek için paketli olarak da satın alabiliyor.

Kahvelerin yanı sıra harika tatlıları da Coffee HQ Akaretler mağazasını bir çekim merkezi haline getiriyor. Coffee HQ tatlılarını tadanlar, bir daha vazgeçemiyor. Balkabağı Cheesecake, CHQ Ekler, San Sebastian en çok tercih edilen seçeneklerin başında gelirken, Oreo Cheesecake, Brownie Cheesecake ve Lotus Cheesecake de menüdeki diğer yıldız tatlılar arasında yer alıyor. Karnı acıkan müdavimlerini de unutmayan Coffee HQ, sabah kahvaltısında ya da atıştırmalık olarak tercih edilebilecek reçelli HQ Sandwich, yumurta ile yeni nesil wrap’ın birleşiminden doğan Breakfast Buritto ve şaşırtan lezzetleriyle 3 çeşit bagel  sunuyor.  

Coffee HQ, üçüncü nesil kahvenin tadına varmak ve yeni lezzet deneyimleri yaşamak isteyen tüm kahve tutkunlarını Beşiktaş Akaretler’de kapılarını açan yeni mağazasına davet ediyor.