logo
Lucasita

Adı Aylin Tiyatro’da.

Single Articles

Ayşe Kulin’in en başarılı romanlarından biri olan Adı Aylin, 100’den fazla kopyası olan ve 80’e yakın ülkede yayınlanmış. Şimdi ise anda tiyatro sahnesinde ilk kez sahneye çıkmaya hazırlanıyor. Adı Aylin ve ilk çıkışını 16 Şubat Çarşamba günü Zorlu PSM’de yapacak.

Adı Aylin ve şimdi tiyatro sahnesinde seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.


Aylin Devrimel Prensesliğinden ABD ordusuna katılmasına ve ölümüne kadar hala gizemini koruyan gerçek hikayesini anlatan Aylin, yapımcılığını To Be House Of Production’ın üstlendiği oyun ilk kez sahnede olacak. 16 Şubat Çarşamba günü Zorlu PSM‘de merakla bekleyen seyircileriyle buluşacak.

Sahnede deneyimli isimler

Başarılı oyuncu Tuba Ünsal, hikayesiyle insanı duygulandıran Aylin karakterine hayat verirken; Oyunun kadrosunda Aylin Aslım, Özgürcan Çevik, Selen Domaç, Ece Yüksel, Hande Subaşı, Ali Yoğurtçuoğlu, Gökçen Gökçebağ, Korhan Başaran, Kağan Uluca ve Sedat Can Güvenç gibi sahnede tecrübeli isimler yer alıyor. Oyunun yönetmen koltuğuna Doğu Yaşar Akal otururken oyunculara sahnede 12 kişilik bir dans ekibinin eşlik edeceği Adı Aylin’de, ekibin dans koreografisini eserin oyuncu kadrosunda da yer alan New York’un ünlü koreografı ve Company RAu’nun artistik direktörü Korhan Başaran yaptı. Oyunda sahnede kullanılan dijital perde sanatçı Seçkin Pirim tarafından tasarlandı.

Parçanın müzikleri, caz sanatçısı İlhan Erşahin ve Barselona merkezli Oceanvs Orientalis tarafından Antalya’nın Kaş ilçesinde kurulan özel bir stüdyoda canlı olarak kaydedildi. Şarkı sözleri, Ayşe Kulin’in yanı sıra Kalben, Göksel, Aylin Aslım’a ait olup, Aylin Aslım ve Göksel gibi isimler tarafından da seslendirildi.
Kültür, ve Turizm Bakanlığı’nın 2020/2021 sezonu için desteklediği oyunlar listesinde yer alan Adı Aylin; SM Production yatırımcı ortaklığı, Banu Atça’nın yürütücü yapımcılığı ve Turkcell’in iletişim sponsorluğunda hayata geçirildi.