Özsüt yılın en sevilen tatlılarını belirledi.

HomeSeyahat & Gurme

Özsüt yılın en sevilen tatlılarını belirledi.

Özsüt yıllardır özel tatlarıyla insanları mutlu ediyor. Bu yıl en çok tercih edilen tatlarını listeledi. Özsüt’ün alamet-i farikası ve vazgeçilme

İncili Gastronomi Rehberi’nden ödüller
Dünya Çorba Günü 
Seçkin Lezzetler Artık Vakko’da

Özsüt yıllardır özel tatlarıyla insanları mutlu ediyor. Bu yıl en çok tercih edilen tatlarını listeledi. Özsüt’ün alamet-i farikası ve vazgeçilmezi Kazandibi yer alırken, pastada ise Karaorman serisi en çok tercih edilen oldu. Serinin en sevileni, bembeyaz görüntüsü üzerine sıralanan frambuaz taneleriyle kalpleri fetheden Karaorman Frambuaz, kahvelerin ve çayın en tatlı eşlikçisi unlu mamuller kategorisinin birincisi ise Mini Ekler oldu.

84 yıldır değişmeyen tarif ve lezzetle: Kazandibi
Tüm ürünlerinde en taze günlük çiftlik sütü ve en kaliteli malzemeler kullanan Özsüt’ün, geleneksel sütlü tatlılarının lezzeti, pirincin özel değirmenlerde öğütülmesi ile hazırlanan sübyeden geliyor. Sübyeyi, pirinci özel taş değirmenlerde öğüterek hazırlayan Özsüt, ilk günkü gibi aynı reçete ile ilerliyor. İşte bu nedenle Özsüt’ün alamet-i farikası Kazandibi, tam 84 yıldır herkesin vazgeçilmezi ve ilk tercihi oluyor. En sevilen sütlü tatlı Kazandibi’ni, Profiterol ve Fırın Sütlaç takip ediyor.

Pastada beyaz tercih edildi.
Türkiye’nin pastacısı Özsüt, günlük 60 bin porsiyon pasta, 150 bin porsiyon sütlü tatlı, 20 bin porsiyon şuruplu tatlı, 10 ton dondurma ve 7 ton unlu mamullük üretim kapasitesi ile Türkiye’nin dört bir yanına en kaliteli çiftlik sütü ile hazırlanmış lezzetleri ulaştırıyor. Hiçbir ürününde koruyucu katkı maddesi kullanmayan Özsüt’ün birbirinden özel pastaları arasında, her zaman için en çok tercih edilen Karaorman serisi oluyor. Klasikleşmiş seri içerisinde Frambuaz taneleri ve şurubunun yanı sıra parça çikolatayla lezzetlendirilen Karaorman Frambuaz, bembeyaz görünümü ve şık süslemesiyle göz dolduruyor. Türkiye’nin dört bir yanındaki Özsüt misafirlerinin ilk tercihi olan Frambuaz Karaorman’ın ardından ise Karaorman Fıstık ve Karaorman Krokan geliyor.

Unlu mamüllerin birincisi kahve ve çayın eşlikçisi Mini Ekler seçildi.
Fırından çıktığı gibi taptaze; tatlı lezzetleriyle günün her saatinde keyifli anlara eşlik eden Özsüt’ün Mini Ekler’i, 2022 yılında kahve ve çayın yanına en çok tercih edilen lezzetlerinden. Şu hamuru içerisinde özel Özsüt kreması üzerine özel çikolata kaplamasıyla hazırlanan bu mini tat ile birlikte Özsüt’ün yepyeni lezzeti Cruller, bu yıl kahvelerin en tatlı eşlikçileri arasında yerini alıyor.