<strong>Yeni Döneme İddialı Giriş Yapmak İsteyenlere</strong>

HomeTrend

Yeni Döneme İddialı Giriş Yapmak İsteyenlere

İlkbahar-yaz stiliniz için dolabınızı güncellemeye hazır mısınız? Sezonun en trend ve beğenilen ayakkabılarına göz gezdirmeden alışveriş listenizi ol

2022 Fashıon Week İstanbul’u Bitirdik
Adidas & M&M’S
 “Nihan Peker X DeFacto”

İlkbahar-yaz stiliniz için dolabınızı güncellemeye hazır mısınız? Sezonun en trend ve beğenilen ayakkabılarına göz gezdirmeden alışveriş listenizi oluşturmaya başlamayın.

2023 İlkbahar Yaz koleksiyonlarının sergilendiği defileler ayakkabı tasarımlarıyla da göz alıcıydı. Sezona iddialı bir giriş yapan ayakkabılar arasında klasik tarzları koruyanlar da cesaret isteyen modeller de var.

Geçmişten ilham alınarak günümüze uyarlanan tasarımlarla sık sık karşılaşmaktayız. Versace’nin Mary Jane ayakkabıları da geçmişten bir esintiyle günümüze geldi ve bu döneme damgasını vurmaya hazırlanıyor. 1920’lerin balo salonlarında başlayan hikâyesiyle, 60’lı ve 70’li yılların punk ve rock stillerine uyum sağlayan mary janeler, parizyen stilini tamamlayan son dokunuş niteliğinde. Geceden gündüz kombinlerine, elbiselerden ofis kıyafetlerine her türlü duruma ve kombine rahatça uyarlanabilmesiyle kullanışlı oluşunun yanı sıra mary janeler, retro ve feminen görüntüsüyle de bu sezonun en favori trendlerinden biri oldu bile!

Bazı ayakkabılar cesaret ister! Loewe’nin tamamen balonlarla süslenmiş bu özel tasarımı sezonun en cesur parçalarından biri olarak akıllarımızda uzun süre kalacak. Sanat galerisine aitmiş gibi gözüken bu gerçeküstü ayakkabılar sürreal bir sanat eserine aitmiş gibi gözüküyor. Gündelik yaşantıya herkesin uyarlamaya cesaret edemeyeceği bu tasarım, özgür düşünmekten korkmayan tasarımcıların ortaya koyduğu bir sanat eseri niteliğinde.

Balerin ayakkabısı olarak bildiğimiz puantları günlük babetlere çeviren ‘balletcore’ akımının bir sonucu olarak hayatımıza giren balerin babetleri, 2022’den beridir en büyük ayakkabı trendlerinden biri olarak podyumlardaki yerini koruyor. Miu Miu’nun bantlı babetlerinden Simone Rocha’nın sneaker yorumuna, Tod’s’ın saten balerin babetlerinden Prada’nın derilerine; modanın yaratıcılığını kanıtlayan bu balerin babetler aynı zamanda soft ve zarif duruşlarıyla da kalbimizi çalıyor! Simone Rocha 2023 İlkbahar Yaz

Geçtiğimiz yıllarda Kardashianların ayağında sıkça gördüğümüz, zaman zaman da tartışma yaratan transparan ayakkabıların bu sezon daha çok kabul gördüğü kesin! Valentino’nun platformlarından Gucci’nin düz taban sandaletlerine uzanan transparan dokunuşlar, iddialı olmak isteyenlerin favorisi olmaya aday.

Valentino 2023 İlkbahar Ya

Sex And The City’nin ikonik karakteri Carrie Bradshaw’la birlikte hayatımıza giren, ve 90’lardan beri her ilkbahar yaz sezonun olmazsa olmazı topuklu, açık sandaletler; bu sezon da dolaplarımızın en sevilen parçalarından olacak! Ferragamo 2023 İlkbahar Yaz

Düz stilettolar yerini şekilli topuklara bırakıyor ve daha eğlenceli, aynı zamanda bir o kadar da şık bir görüntü ortaya çıkıyor. Sezonun diğer trendi olan sürreal tasarım ayakkabılardan çekiniyor ama daha özgür ve dikkat çekici bir stil oluşturmak istiyorsanız dikkatleri topuklarınızaçevirebilirsiniz!

Off-White 2023 İlkbahar Yaz

Fendi’nin deri logolu dolgu topuklarından Gucci’nin plastik pembelerine, dolgu topuklar özellikle rahatlık açısından kombinlerimizin gözdesi olacak. İster bir jean, ister elbiselerinizin altına giyip çıkacağınız wedge ayakkabılarınız ya da terliklerinizle kendinizi 2000’lerin ‘it-girl’ü gibi hissedeceksiniz!

Fendi İlkbahar Yaz 2023