logo
Lucasita

Verni Art Salon, Tarihi Dokusuyla Kapılarını Açtı

Single Articles

Tarihi yarımadanın Marmara kıyısında yer alan Kadırga semtinin tarihi dokusuna sadık kalınarak restore edilen Verni Art Salon, mücevher tasarımcısı Argun Dağçınar’ın ‘Heritage’ isimli koleksiyonunun lansmanı ile kapılarını ziyaretçilere açtı. Verni Art Salon Direktörü Pelin Yıldız’ın başkanlık ettiği etkinlik, iş, sanat ve sosyal hayattan isimleri bir araya getirdi.

14-15.yüzyıllarda Bizans ve Osmanlılar tarafından tersane olarak kullanılan Kadırga semtinin tarihi dokusuna saygı gösterilerek ve değer verilerek restore edilen Verni Art Salon, yeni haliyle semte kazandırılarak misafirlerine kapılarını açtı.

Binlerce yıllık Anadolu kültüründen ilham alan ve geleneksel teknikleri ustalıkla birleştiren Mücevher Tasarımcısı Argun Dağçınar’ın ‘Heritage’ isimli koleksiyonunun lansmanının da yapıldığı davete iş, sanat ve sosyal yaşam dünyasından ünlü isimler katıldı. Verni Art Salon Direktörü Pelin Yıldız’ın ev sahipliğini üstlendiği davette, bölgenin kültürel gelişimine katkı sağlamak amacıyla titizlikle restore edilmiş 5 katlı yapının yeni hali konuklardan büyük beğeni topladı.