logo
Lucasita

Yemeksepeti, Karbon Ayak İzini Dengeledi

Single Articles

Türkiye’nin hızlı ticaret platformu Yemeksepeti, sürdürülebilirlik alanında sektörde bir ilke daha imza attı. Günde 27 milyondan fazla kullanıcının ihtiyaçlarına hızlı ve güvenli bir şekilde hizmet veren Yemeksepeti, 2020 ve 2021 yıllarına ait karbon emisyonlarını, Sürdürülebilirlik Akademisi ve Ege Orman Vakfı iş birliğiyle, İzmit Derince bölgesinde oluşturduğu iki ormanla dengeledi.

Hızlı ticaret platformu Yemeksepeti, 2001 yılında Türkiye’nin ilk online yemek siparişi sitesi olarak kuruldu. Yemeksepeti, bugün 27 milyonu aşkın kullanıcısına 60 bin iş ortağı restoran, Yemeksepeti Mahalle üzerinden 7 bin iş ortağı mahalle esnafı ve yüzlerce Yemeksepeti Banabi hizmet noktasıyla hizmet veriyor. Sektör trendleri ve kullanıcı beklentileri doğrultusunda hizmet yelpazesini durmadan genişleten ve kendini yenileyen Yemeksepeti hızlı ticaret sektöründeki lider konumunu sürdürüyor.

Türkiye’nin hızlı ticaret platformu Yemeksepeti, sürdürülebilirlik alanında sektörde bir ilke daha imza attı. Günde 27 milyondan fazla kullanıcının ihtiyaçlarına hızlı ve güvenli bir şekilde hizmet veren Yemeksepeti, 2020 ve 2021 yıllarına ait karbon emisyonlarını, Sürdürülebilirlik Akademisi ve Ege Orman Vakfı iş birliğiyle, İzmit Derince bölgesinde oluşturduğu iki ormanla dengeledi.

Firmadan yapılan açıklamaya göre, Yemeksepeti, h-ticaret, dijitalleşme ve girişimcilik alanlarında Türkiye’ye kazandırdığı yeniliklerin yanı sıra sürdürülebilirlik alanında da sektörde bir ilke imza attı.

Yemeksepeti, Türkiye’yi iş, dijitalleşme ve girişimcilik alanına getiren yeniliklerin yanı sıra sürdürülebilirlik alanında da yeniliklere imza attı. Yemeksepeti, Yemeksepeti Banabi ve Yemeksepeti Mahalle kapsamındaki tüm ofis ve depo operasyonları ile saha ekibinin yakıtlarından kaynaklanan karbon emisyonlarına karşılık iki ormanı doğaya kazandırdı.

Yeni ormanlaşma projeleri ile birlikte ise Yemeksepeti, her sene, karbon ayak izini düzenli olarak hesaplayarak, doğadaki emisyon izlerinin dengelenmesi adına gereken tüm çalışmaları yerine getireceğinin sözünü veriyor.

Yemeksepeti ormanları kurumun dünyaya verdiği değerin bir göstergesi olmasının yanı sıra tüm kurum ve kuruluşlara bir çağrı niteliği taşıyor. İklim krizine karşı mücadelede birlikte hareket etmenin önemine vurgu yapan Yemeksepeti, başta hızlı ticaret sektörü olmak üzere tüm iş dünyasını sorumluluk almaya, tüketicileri de bilinçli seçimlerle bu harekette yer almaya davet ediyor. İmza attığı her projeye yaratıcılık unsurunu da katan Yemeksepeti, karbon ayak dengeleme süreçlerini de yakında duyuracağı büyük çaplı bir iletişim çalışması ile anlatacak.