logo
Lucasita

PowerTürk Ödülleri Sahiplerini Buldu

Single Articles

Bu sene ilk kez NFT olarak da verilen PowerTürk Müzik Ödülleri Muhteşem Bir Şovla Sahiplerini Buldu

Müzik dünyasının merakla beklediği yılın en güçlü isim ve projelerinin belirlendiği PowerTürk Müzik Ödülleri gerçekleştirildi. Özel bir yayınla izlenen törende müzikleriyle yıla damgasını vuran isimler ödüllendirildi. 

Yılın en dikkat çeken projeleri ve isimlerinin yarıştığı PowerTürk Müzik Ödülleri, unutulmaz bir şovla sahiplerini buldu. Müzik severlerin oylarıyla belirlenen Türkiye’nin en güçlü isimlerine toplam 10 kategoride ödül ve bir de Hayat Boyu Başarı Ödülü verildi. Bu sene yenilikçi bir yaklaşımla PowerTürk Müzik Ödülleri sanatçılara NFT olarak da takdim edildi. Böylelikle Türkiye’de ilk kez ödüller NFT olarak verilmiş oldu.

Türk Pop Müziği’nin ünlü isimlerinin konuşmalarıyla duygusal ve renkli anlar yaşanan PowerTürk Müzik Ödülleri’ne Nükhet Duru, Hadise, Can Bonomo ve Demet Evgar, Emir Can İğrek, Madrigal, Deeperise adıyla bilinen DJ Mesut Yılmaz, Jabbar, Batuhan Kordel, Cemal Can Canseven katıldı. Ödül töreninde, En Güçlü Erkek Şarkıcı ve Martılar ile En Güçlü Şarkı ödüllerini alan Edis ise albüm çalışmalarından ötürü Amerika’da olması sebebiyle geceye çok özel bir videoyla katıldı.

PowerTürk Müzik Ödülleri, program yayını ile de ilklere imza attı.

Ödül töreni PowerTürk TV, Power TV, PowerApp yayınlarına ek olarak, PowerApp YouTube hesabında, Türkiye’de 360 derece yayınlanan ilk ödül töreni oldu.

Nükhet Duru’ya 50. sanat yılında anlamlı ödül

“Hayat Boyu Başarı” ödülünün sahibi olan Pop Müziğin efsane ismi Nükhet Duru, “Hayatım boyunca emek vermeye çalıştım. Ne ünlü olmaya ne çok popüler olmaya ne de çok hit şarkıların peşinden koşmaya hevesli değildim. Kalıcı, nitelikli ve benzeri çok fazla olmayan şarkılar yapmaya çalıştım. Bu sene 50. yılımı dolduruyorum. Bunun fark edilmesi, yeniden motive olmak, yeni çalışmalar üretmek, genç arkadaşlarla yepyeni soundlar aramak beni çok mutlu ediyor. Yeniliğin gerisinde kalmamak gerek. Dünyada değişen çağa her zaman ayak uydurmalıyız. Bunun için de çok uğraş veriyorum. Üstelik bu ödülün benim için en büyük farkı NFT olarak da almış oluyorum” sözleriyle izleyenlere duygusal anlar yaşattı.