logo
Lucasita

Plastik Atıklar Müzeye

Single Articles

Plastik Atıklar, İstanbul Oyuncak Müzesi’ne Giriş Bileti Oldu 

Türkiye’nin çamaşır bakım markalarından Omo, tamamı ayrıştırılmış plastik atıklarından oluşan enstalasyonu bir ay boyunca İstanbul Oyuncak Müzesi’nde sergileyecek. 4 Şubat – 4 Mart tarihleri arasında İstanbul Oyuncak Müzesi’nde sergilenecek olan eser, 900 plastik şişeye yeniden hayat veriyor 

“İyilik için kirlenmek güzeldir” söylemiyle gezegenin iyiliği için herkesi kolları sıvamaya çağıran Omo, Okul Dışarıda Günü’nde çocukların çizdiği resimden ilhamla, geri dönüşüm konusunda farkındalığı artırmak için ayrıştırılmış plastik atıkları kullandı ve bir enstalasyona imza attı. “Çocukların geri dönüşüm yapılan temiz bir gezegen hayali resimlerde kalmasın” çağrısında bulunan markanın, sanatçı Şevval Konyalı iş birliğiyle hazırladığı çalışma Kadıköy, Taksim ve Gayrettepe Metro istasyonlarından sonra şimdi de İstanbul Oyuncak Müzesi’nde sergileniyor. 12, 13, 19 ve 20 Şubat tarihlerinde 0-15 yaş arası çocuklar yanlarında getirecekleri plastik atıkları giriş bileti olarak kullanıp müzeyi ücretsiz gezebilecek.

Bir ay boyunca İstanbul Oyuncak Müzesi’nde 

Omo, tamamı ayrıştırılmış plastik atıklarından oluşan enstalasyonu bir ay boyunca İstanbul Oyuncak Müzesi’nde sergileyecek. Sanatçı Şevval Konyalı imzasıyla Okul Dışarıda Günü’nde çocukların çizdiği “geri dönüşüm yapılan temiz bir gelecek” hayalinden ilham alan eser, 900 plastik şişeye yeniden hayat veriyor ve temiz dünyanın üzerinde yeşeren hayatı sembolize ediyor. Çalışmayı görmek isteyenler 4 Mart tarihine kadar İstanbul Oyuncak Müzesi’ni ziyaret edebilir. 

Plastik atık getiren ücretsiz gezecek 

Okul gezileri ve grup etkinlikleri hariç, aileleriyle bireysel ziyarette bulunan 0-15 yaş aralığındaki çocuklar, 12-13 Şubat ve 19-20 Şubat tarihlerinde bu atık ünitelerine getirecekleri bir plastik atıkla müzeye ücretsiz giriş yapabilecek.

“İyilik için kirlenmek güzeldir” mesajıyla hem yetişkinleri hem de çocukları gezegenin iyiliği için harekete çağıran Omo, geri dönüşüm konusunda farkındalık yaratmak amacıyla da müze bahçesine yerleştirdiği geri dönüştürülebilir atık ünitesini bir ay boyunca İstanbul Oyuncak Müzesi’nde bulunduracak. 

Plastiklerin sayısı balıkları geçebilir