logo
Lucasita

Metaverse ilk moda haftası başlıyor

Single Articles

Yeni bir dünyanın habercisi olan Metaverse’de ilk moda haftası başlıyor. Bu moda haftasında tasarımlar sergilenecek.

2022-2023 Londra, Paris, Milano ve New York’ta Sonbahar-Kış parçalarının sergilendiği moda haftaları sona erdi. Ama kreasyonların gösterileceği bir yer daha var: Metaverse Moda Haftası!

Kripto para şirketi UNXD ve sanal gerçeklik platformu Decentraland.org tarafından düzenlenen Metaverse Moda Haftası’nda podyumda yer alan her tasarım Metaverse dünyasına ait olacak. Yani görülen tasarımlar gerçek dünyada dikilip üretilemeyecek, kırmızı halıda satın alınamayacak veya giyilemeyecek. Satın alınan ürünler avatarların dolaplarında ve üstünde görünecek.

24-27 Mart tarihleri ​​arasında gerçekleşecek Metaverse Moda Haftası’nda normal moda haftalarında olduğu gibi etkinlikler, söyleşiler, partiler, sanatçılar, DJ‘ler ve sürprizler olacak. Dünyanın en ünlü moda markaları da dünya Metaverse podyumunda görünecek. Üç farklı sanal podyumun yer alacağı Metaverse Moda Haftası’na Dolce&Gabbana, Tommy Hilfiger, Elie Saab, Perry Ellis, Nicholas Kirkwood ve Etro dahil olmak üzere 60’tan fazla tasarımcı katılacak.