logo
Lucasita

McDonald’s Kadınlara Sesleniyor

Single Articles

Hayalleri ve hedefleri için mücadele eden tüm kadınları destekleyen McDonald’s Türkiye, sporda cinsiyet ayrımcılığını ve önyargıyı önlemek için çalışmaya devam ederken kadınları iş hayatında da cesaretlendiriyor ve güçlendiriyor.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle; McDonald’s Türkiyenin düzenlediği ve tüm kadınların kendilerindeki gücü keşfetmelerini amaçladığı çalışmasını duyurdu.

‘İnan Yaparsın’ sloganıyla ve ‘Kırmızı-Beyaz Kadınlar’ söylemiyle tüm kadınların içindeki gücü keşfetmesini hedeflediği projesinin basın toplantısı, kadın voleybol milli takım kaptanı Eda Erdem ve A Milli Kadın Futbol Takım Kaptanı Didem Karagenç’in katılımıyla gerçekleşti.

İnanmanın asıl güç olduğunu hatırlatan reklam filminin gösterimi ise ilk kez bu buluşmada yapıldı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında tüm Türk Kadınlarının içindeki gücü keşfetmesini amaçladığı çalışmalarını duyuran McDonald’s Türkiye, ‘İnan Yaparsın’ sloganıyla ve ‘Kırmızı-Beyaz Kadınlar’ söylemiyle tüm kadınları harekete geçmeye davet ediyor. 2015 yılından bu yana kadın istihdamını artırmaya yönelik yürüttüğü çalışmalarla dikkat çeken şirket, A Milli Kadın Futbol Takımı ve A Milli Kadın Voleybol Takımı resmi sponsoru olarak, sporda cinsiyet ayrımcılığının ve önyargıların önüne geçmek için, %51 kadın çalışan istihdam hedefiyle de iş hayatında kadınların güçlendirilmesi ve cesaretlendirilmesi için çalışıyor.

Türkiye’nin ‘Kırmızı-Beyaz Kadınlar’ı

‘Kırmızı Beyaz Kadınlar’ söylemi, ülkemizde erkek egemen bir spor olan futbolda varlığını göstermeye çalışan kadın futbolcuları, aldıkları sonuçlar ile göğüs kabartan Filenin Sultanları’nı ve kendine inanan, önyargıların üstesinden gelerek pek çok alanda yer edinmeyi başaran tüm kadınları kapsıyor. McDonald’s Türkiye, kadınların bu zorlu yolculuklarında gerek kadın millilere verdiği sponsorluk desteğiyle, gerekse %51 kadın çalışan istihdam hedefiyle sporda da iş hayatında da kadınlara destek olmaya devam ediyor ve ‘İnan yaparsın’ diyerek onları daha da cesaretlendirmeyi hedefliyor.

Türkiye’nin her kesiminden kadını güçlendirmeye ve cesaretlendirmeye çalışan ender markalardan biri olan McDonald’s Türkiye, emeğin standardını yükselten ve bilinçlendiren projelere devam edecek.