logo
Lucasita

Whimsy Şimdi Türkiye’de

Single Articles

Büyüleyici gastronomi deneyimi Whimsy, JW Marriott İstanbul Bosphorus ile ilk defa Türkiye’de

Singapur, Doha ve Kuala Lumpur gibi dünyanın dört bir yanında sunduğu benzersiz ve sürükleyici yemek deneyimleri ile müşterilerine sınırların ötesine geçen anlar yaşatan Whimsy, JW Marriott İstanbul Bosphorus ile şimdi Türkiye’de…

A’dan Z’ye tüm duyuları, 360 derece video mapping sistemi ile Whimsy JW, 7’den 70’e herkesin en az bir kere yaşaması gereken deneyimlerden biri.

Dünyanın en ünlü şovlarından, benzersiz, epik bir gastronomi macerası olarak tanınan Whimsy, İstanbul’un ilk JW Marriott oteli olma özelliğini taşıyan JW Marriott Istanbul Bosphorus ile artık Türkiye’de de olduğunun müjdesini veriyor. Şefler tarafından özenle tasarlanan menüsündeki sunumuyla iştah kabartan, tatlarıyla damaklarda hoş lezzetler bırakan yemekleri, tavandan masaya, her yeri 360 derece saran animasyon şovları başta olmak üzere ağırladığı misafirlerinin tüm duyularına hitap eden Whimsy, sınırların ötesinde, sürükleyici, interaktif ve büyüleyici deneyimler yaşatıyor. Hem teatral bir şov, hem de tam bir ziyafet özelliği taşıyan Whimsy, 5 etaptan oluşan menüsünün her bir etabında, bu lezzetlerle ilişkilendirilen 3D animasyonları ile kah okyanusların derinliklerinde, kah ihtişamlı sahralarda hissettiriyor. Üstelik her yemek de o an sergilenen şova uygun konsept sunumlar ve özel reçeteler ile servis ediyor.

JW Marriott Istanbul Bosphorus’ta 360 derecelik projeksiyon teknolojisiyle sergilenen Whimsy gösterileri arasında tüm güzelliği ile arzı endam eden okyanusun derinlikleri, dünyanın en görkemli ve bereketli ormanları, kırmızı gezegenden uzayın boşluklarına uzanan kusursuz kainat gibi sahneler ve hikayeler yer alıyor. 90 dakika süren bu unutulmaz deneyim boyunca tercihe göre amouse bouche ve ana yemekte farklılık gösteren 2 alternatifli menü servis ediliyor. Siyah zeytinli kıtır ekmek ve domates reçeli eşliğindeki parmesan panna cotta veya siyah zeytinli, trüf mantarlı kıtır ekmek ve domates reçeli eşliğindeki parmesan panna cotta tercihe göre alternatifli sunulan Amouse Bouche olarak damaklarda oldukça hoş tatlar bırakıyor.

Whimsy menüsü kızarmış ekşi maya ekmek üzerine et tartarla devam ediyor. Devamında gelen karamelize karnabahar ve kereviz püresi yatağında servis edilen deniz tarağının ardından iki alternatifli sunulan ana yemeğe geçiliyor. Yanında, yer elması püresi, Brüksel lahanası, arpacık soğan, soya fasulyesi ve portakal çektirmesi ile gelen kızarmış baharatlı levrek tercihe göre Sturgeon havyarlı olarak da servis ediliyor. Her yemek eşliğinde, sınırların da ötesinde ve ilham kaynağı olan muhteşem şovların da sergilendiği bu özel gastronomi deneyimi, vanilyalı kek, çikolatalı mus, orman meyveleri, çilek ve ahududu sorbeyle hazırlanan, her kaşığında adının hakkını veren çikolata bombası ile tamamlanıyor.

JW Marriott Istanbul Bosphorus’ta misafirlerini ağırlayan Whimsy, şefler tarafından özenle hazırlanan yemekleriyle damaklara hitap ederken, epik gösterisiyle de daha önce görülmemiş, yepyeni yerleri, hikayeleri keşfetmeye davet ediyor.

İstanbul’un hikayesinde önemli bir değeri olan semtlerden Karaköy’ün Boğaz kıyısında yer alan ve 180 yıl önce İtalyan mimarlar tarafından inşa edilen tarihi Veli Alemdar Han’ın tarihi dokusu bozulmadan yenilenmesiyle hayat bulan JW Marriott Istanbul Bosphorus ile Türkiye’ye gelen, dünyaca ünlü tüm duyulara hitap eden Whimsy’yi deneyimlemek için:

0212 806 20 20 numaralı telefonu arayarak hemen yerinizi ayırtabilirsiniz.