logo
Lucasita

‘Dünya’nın Bana İhtiyacı Var!’

Single Articles

igChefs’ten çocuklara özel bir kitapçık: 

‘Dünya’nın Bana İhtiyacı Var!’

Türkiye’nin önde gelen restoran zincirlerinden biri olan BigChefs, sosyal duyarlılığı olan projelerine bir yenisi daha ekledi. Abm Yayınları iş birliğiyle çocuklara özel bir rehber kitapçık tasarlayan BigChefs, çocuklara geri dönüşümün ve sıfır atıkla yaşamın önemini eğlenceli oyunlarla anlatarak, gelecek nesillerin farkındalığına katkı sağlıyor. ‘Dünya’nın Bana İhtiyacı Var’ adıyla tüm BigChefs’lerde ücretsiz olarak yer alacak kitapçığı yetişkinler de çocuklarıyla beraber okuyabilir ve kitapta yer alan eğlenceli, düşündürücü oyunlara ortak olabilir. 

BigChefs, iklim krizine dikkat çekmek, dünyamızı iyileştirmek ve gelecek nesillere daha yaşanır bir gezegen bırakmak için bugünün çocuklarında farkındalık yaratacak bir projeyi hayata geçirdi. Amb yayınları işbirliğiyle minik misafirlere özel hazırlanan aktivite kitapçığı‘Dünya’nın Bana İhtiyacı Var’,biyoçeşitliliğin, geri dönüşümün ve sıfır atıkla yaşamın önemini eğlenceli, düşündürücü oyunlarla anlatıyor.

Sıfır atık için farkındalık projesi 

Farkında çocuk farkında nesil anlayışıyla hayata geçen ve içerisinde 16 ayrı etkinlik yer alan aktivite kitapçığı ile BigChefs’in minik misafirleri, dünyamız ve mavi gezen, geri dönüşüm, ileri dönüşüm, doğaya ve dünyaya saygı, sıfır atıkla yaşam konularında faydalı ve eğlenceli bir yolculuğa çıkacak. 4-7 yaş arasında çocukların doğaya ve çevreye saygıyla ilgili farkındalık düzeylerini artırmayı hedefleyen kitapçık, aileler ile birlikte yapılacak birbirinden güzel aktiviteler barındırıyor. Çocukların anlayacağı bir dilde, bir ağacın nasıl yetiştiği, kompostun ne olduğu gibi konuları işleyen ‘Dünya’nın Bana İhtiyacı Var’, tüm BigChef’lerde ücretsiz olarak yer alacak. Dileyen misafirlerin evlerine de götürebileceği bu rehber kitapçığı BigChefs ziyaretlerinizde istemeyi unutmayın!