logo
Lucasita

17. BeautyEurasia

Single Articles

17. BeautyEurasia, Kozmetik Sektörünün Liderlerini Buluşturmaya Hazırlanıyor

Türkiye’nin lider sektörlerinde fuarlar düzenleyen Hyve Grup, Avrasya Bölgesi’nin en büyük kozmetik fuarı Uluslararası Kozmetik, Güzellik ve Kuaför Fuarı – BeautyEurasia için gün sayıyor. Fuar, 15-17 Haziran 2022 tarihleri arasında İFM – İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek.

Kozmetik sektörünün yerli ve uluslararası temsilcilerine iş geliştirme ve yeni iş birliği fırsatları yaratılmasına katkı sağlayan BeautyEurasia, Avrasya pazarına açılan en önemli kapılardan biri olma özelliğine sahip. 

Sunduğu iş birliği fırsatları ile sektörün bölgesel ve küresel kalkınmasına önemli katkılar sunan BeautyEurasia Fuarı bu yıl da düzenlenecek VIP Yurt Dışı Alım Heyeti programı ile; Avrupa, BDT, Uzak Doğu, Orta Doğu ülkeleri olmak üzere, dünyanın dört bir yanından önemli alıcıları ağırlamaya hazırlanıyor. 17. BeautyEurasia’ya; Arnavutluk, Azerbaycan, Bahreyn, Şili, Fransa, Ürdün, Kenya, Fas, Hollanda, Panama, Suudi Arabistan, İspanya, Uruguay ve ABD başta olmak üzere 53 farklı ülkeden 200’e yakın VIP satın almacı fuara şimdiden kayıt yaptırdı.

Dünyanın farklı bölgelerindeki üretici ve tedarikçilerin ürün, hizmet ve teknolojilerini bir araya getirecek BeautyEurasia, kozmetik, güzellik ve kuaför ürünlerinin yanı sıra stant etkinlikleri ile de renkli görüntülere sahne olacak.

Profesyonel ve Kişisel Gelişime Yönelik Etkinlikler BeautyEurasia’da 

lucasita_BeautyEurasia2

Fuar; sektöre yön veren kurum ve kuruluşların iş birliğinde, sektör uzmanlarını katılımcı ve ziyaretçilerle de buluşturmak üzere zengin bir etkinlik programına da sahip olacak. Sektörün fikir önderlerini, ürün uzmanlarını, Satın alma profesyonellerini, marka ve pazarlama yetkilileri ile ilham veren girişimcileri “İş Geliştirme Konferansı”, “Alım Heyeti Özel Fuar Turu”, “Saç ve Makyaj Atölyeleri”, “Yarışmalar”, “Katılımcı Firma Eğitim ve Etkinlikleri” ve “Güzellik Sektörü Influencer Buluşmaları” başlıklarındaki farklı formatta içerik ve etkinliklerle ziyaretçilerini karşılayacak.

BeautyEurasia’da eğilimler, yeni teknolojiler, yasal mevzuatlardaki yenilikler, ihracattaki yeni gelişmeler, iş geliştirmenin ipuçları gibi konu başlıklarını yabancı yatırımcılar, yerel üreticiler, satın almacılar ve karar vericilere yönelik panellerde mercek altına alacak. 3 gün boyunca sektörün 5 ana gündem konusu, 30 uzman konuşmacı ile 5 farklı oturumda ele alınacak.

Katılımcı ve ziyaretçiler, fuarın yoğunluğu ve kalabalığından yer yer sıyrılarak kişisel ve profesyonel anlamda gelişmelerine katkıda bulunacak teknik ve pazar odaklı konuları takip etme şansına da sahip olacak.

30 Yerli ve yabancı satın alma profesyonelleri 15 ve 16 Haziran’da ilgi alanlarına göre belirlenen 12 farklı firma seçkisine stant ziyareti gerçekleştirecek. Fuar içinde özel bir gezi niteliği taşıyan bu fuar turu, sektörde dikkat çeken işleriyle ve ticari iş birlikleriyle bilinen uzman bir moderatör eşliğinde ürünlerin uygulamalı olarak yerinde öğrenildiği stant ziyaretlerinden oluşan ve alıcıların katılımcı firmalarla ikili iş görüşmeleri öncesi tanışma imkanı sunan etkileşimli bir fuar deneyimidir.

BeautyEurasia’da ziyaretçiler, katılımcı firmaların şovları ve atölye çalışmalarında yeni ürünlerle ilgili bilgi alırken, kozmetik teknolojisindeki inovasyonları deneyimlerken katılımcıların stantlarında gerçekleştirilecek atölye çalışmaları ve şovlar ilgi odağı olacak.

lucasita_BeautyEurasia1

Fuarın son gününde ise İstanbul Berberler Odası ve İstanbul Kadın Kuaförleri iş birliğiyle gerçekleştirilecek yarışmalarda 200’ün üzerinde yarışmacı yeni çalışmalarını, stillerini hem jürinin hem de izleyicilerin beğenisine sunacak. “Erkek Saç Kesim”, “Erkek Saç Şekillendirme”, “Kadın Saç Kesim”, “Kadın Saç Şekillendirme”, “Kadın Topuz” ve “Kadın Makyaj” kategorilerinde gerçekleşecek yarışmada kozmetik ürünler ve ekipmanların teknik ve trendleri de sektörle buluşacak.

Dikkat çeken işleri ve ürünleriyle kendilerinden söz ettiren sektörün yükselen markalarının kurucuları BeautyEurasia’da başarı hikayelerini, lider kimliklerini ziyaretçilere ve katılımcılara anlatacak.

“Fuarlar En Efektif Pazarlama ve Pazarı Öğrenme Aktivitesidir”

BeautyEurasia Fuarı hakkında görüşlerini dile getiren ve fuarın kozmetik sektöründeki önemini vurgulayan BeautyEurasia Fuar Direktörü Filiz Mehmedova, “Fuarlar en efektif pazarlama ve pazarı öğrenme aktivitesidir. Biz de bundan yola çıkarak BeautyEurasia’da hem sektörün farklı paydaşlarını tek bir çatı altında bir araya getirmeyi hedefliyor, hem de nitelikli içeriğiyle yüzlerce katılımcı ve binlerce ziyaretçinin endüstrideki yeni gelişmelerden haberdar olmasını sağlıyoruz. Kapsamlı yapılan araştırmalar ve anketler gösteriyor ki; ziyaretçilerimiz bu gelişmelerden haberdar olmak isterken, katılımcılarımız da sektördeki rekabeti iyi tanıyabilmeyi ve farklılaşmak için pazarı ve işletmeyi iyi tanıtacak içerikleri öğrenmek istiyor” dedi. Mehmedova, sözlerine şöyle devam etti:

“VIP Alım Heyeti Programımız sayesinde katılımcılarımız, çok sayıda uluslararası üst düzey alıcı ile bir araya gelerek yeni tedarik sağlama, iş geliştirme ve ortaklık kurma imkânı buluyorlar. Türkiye, BDT (Bağımsız Devletler Topluluğu), Orta Doğu, Avrupa ve Latin Amerika’dan sektördeki çok sayıda VIP alıcı, Hosted Buyer alanında katılımcılarla tanışmaları için programa davet edilecek. Ayrıca BeautyEuraisa, bu yıl da Ticaret Bakanlığı’ndan destek alan tek sektörel fuar olma özelliğine sahiptir.”