Mart Ayında En İyi Tatil Alternatifleri

HomeSeyahat & Gurme

Mart Ayında En İyi Tatil Alternatifleri

Baharın kendisini hissettirmesiyle birlikte hafta sonu tatil arayışları başladı. Türkiye'nin en iyi seyahat sitesi Enuygun, hafta sonları penceren

Lezzet Deneyimi Yaşamaya Ne Dersiniz?
Columbia Sizi Dışarı Çağırıyor!
Gina Yeniden Kanyon’da
Baharın kendisini hissettirmesiyle birlikte hafta sonu tatil arayışları başladı.

Türkiye’nin en iyi seyahat sitesi Enuygun, hafta sonları pencerenin önünde baharı beklemek yerine karın ve kışın tadını çıkarmak isteyenler için en iyi kış rotalarını paylaştı.

Takvimlere göre bahar gelse de kış bu yıl gitmek bilmiyor. Geçtiğimiz hafta kara doyduğumuzu düşünürken bu hafta sonu için de çoğu bölgede hava sıcaklığı yine düşük. Türkiye’nin Lider Seyahat Sitesi Enuygun, hafta sonunu daha keyifli geçirmek isteyenler için en güzel kış rotalarını derledi.

1

Karda şiir gibi bir rota: Abant

lucasita_abant

Sadece kışın değil baharın da en güzel rotalarından Abant, hafta sonu kaçamakları için de ideal bir seçenek. Muhteşem manzaralar eşliğinde yürüyüş yaparak fotoğraf çekmek ruha da iyi geliyor. Abant Gölü’nün yanı sıra Bolu’nun hemen yukarısındaki Gölcük Gölü de keşfedilmeye değer. Kar manzaraları eşliğinde termal suların şifasından yararlanmak isteyenler için de Akkaya görülmesi gereken yerler arasında.

2

Kartepe’de Kar

lucasita_kartepe

İstanbul’a en yakın kayak bölgesi Kartepe, hafta sonu mutlaka yapılması gereken rotalardan biri. Kayak yapmak isteyenler için hafta sonları biraz kalabalık olabilse de birçok tesiste karın tadını çıkarabileceğiniz aktiviteler var. Tesiste kar motosikletleri ve kayak ekipmanları da kiralama olanakları bulunuyor. Kartepe’ye çıkmadan önce Maşukiye’de güne keyifli bir kahvaltı ile başlamak rotanın en lezzetli yönlerinden sadece biri.

3

Kışın ayrı güzel: Ağva

lucasita_ağva

Ağva’da kış keyfi bir başka güzel. Genelde bahar ve yaz aylarında tercih edilen Ağva kış koşullarında şömine kenarında huzurlu bir ortamda kafa dinlemek için ideal bir yer. Hava çok rüzgârlı değilse Şile sahilinde yürüyüş yapıp çarşısında küçük dükkânları keşfetmek meditasyon gibi gelebilir. Ağva’da görülmesi gereken yerlerden biri de Kilimli Koyu. Ağva’da kışın konaklanabilecek pek çok manzaralı otel bulunuyor.

4

Bursa’da kış başkadır

lucasita_bursa

Bursa ve kar denince akla ilk olarak Uludağ gelse de Bursa’da pek çok yer keşfedilmeyi bekliyor. Sokaklarında dolaşması oldukça keyif veren Gölyazı’da tekne turu yapmak da mümkün. Bursa’da ayrıca Cumalıkızık, Misi Köyü de tavsiye edilen yerler arasında.

5

Foça’da kayak yapmak

lucasita_foça

İzmir taraflarında hafta sonu rotası arayanlar için kendine has balıkçıları, taş mimarinin en güzel örneklerini yansıtan eski Rum yapıları ve güzel koyuyla Eski Foça’yı tercih edebilirsiniz. Mutfağıyla lezzet tutkunlarını memnun eden Foça, sakinliği ile kış aylarında da ayrı bir huzur veriyor. İzmir’de kayak yapmak isteyenlerin adresi ise Bozdağ Kayak Merkezi. Keyifli bir hafta sonu için tek ihtiyacınız İzmir uçak bileti.

Daha fazla SEYEHAT&GURME haberi için tıklayınız…