logo
Lucasita

LidyVerse Metaverse’de

Single Articles

Lidyana’nın kurucusundan metaverse girişimi: LidyVerse


Hayatımıza ilk olarak 2012 yılında lüks moda ve tasarımların yer aldığı bir site olarak giren Lidyana, metaverse dünyasına adım atmaya karar verdi.

LidyVerse adı altında metaverse dünyasına atılmaya hazırlanan Lidyana’nın ekibinde; CEO’su Safiye Dinçtürk ve Knitology’nin de kurucu ortağı olan dijital moda tasarımcısı Ceren Arslan tarafından kurulan LidyVerse’ün yönetim ekibinde dijital sanat enstalasyon mimarı Ecem Dilan Köse yer alıyor.

Moda severleri bir araya getirmek için tasarlandı.

LidyVerse, tasarımcılar ile modaseverleri dijital ortamda buluşturmak için tasarlanmıştır. Eşzamanlı olarak bir pazar yeri olması planlanan LidyVerse, fiziksel ürün koleksiyonlarının yanı sıra bu koleksiyonların dijital ikizlerini de sunacak. Şirket, kullanıcıların bu dijital ikizleri deneyimleyebilmesi için sanal deneyimleri artırılmış gerçeklik (AR) deneyimleriyle birleştirecek.

LidyVerse platformunda gerçek ürünleri dijitale aktarmanın yanında, yalnızca sanal moda içeriği, 3B ortamlar ve avatarlar üretecek. Dijital varlıkları NFT’ye dönüştürmek ve bunları NFT olarak listelemek de mümkündür. İlerleyen süreçte bu dijital varlıklar farklı metaverse’ler ve oyunlarla ortaklık kurularak pazarlanabilecek.

Şirket, moda, oyun, kripto, blok zinciri ve animasyon endüstrileri dahil olmak üzere yetenekli ve saygın isimleri bir araya getirecek.