logo
Lucasita

“İyilik İçin Tasarla”

Single Articles

Çocuklar “İyilik İçin Tasarla”da Yarışacak!

Türkiye Tasarım Vakfı, Esenler Prof. Dr. Sadettin Ökten Şehir Düşünce Merkezi, Haytap Hayvan Hakları Federasyonu, İstanbul Üniversitesi, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Marmara Belediyeler Birliği iş birliğinde gerçekleşecek olan “İyilik İçin Tasarla” projesi düzenleniyor. Proje kapsamında, hayvanlar için onların ihtiyaçlarını karşılayacak, hayatlarını kolaylaştıracak yaşam alanları tasarlayacak.

“Hayvanların refahı için.”

Hayvanların refah içinde yaşaması adına tasarlanan “İyilik İçin Tasarım” projesi İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda gerçekleştirilecek ve proje kapsamında  yarışma düzenlenecek. Bu süreçte projeye dahil olan öğrencilerin hayvanların günlük rutinlerine dair bir bakış açısı kazanmaları ve tasarım becerilerini geliştirmeleri hedefleniyor.

Yarışma; İstanbul ilinde temel eğitim seviyesinde öğrenim gören 3, 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerini, toplumun ihtiyaçlarına cevap veren özgün, yenilikçi ve genişletilebilir yaşam alanları tasarlamaya davet ediyor. Çevrelerindeki hayvanların hayatlarını günlük olarak gözlemleyerek hayatlarını kolaylaştıracak tasarımlar ortaya koymalarını bekliyor. Kuş, Kedi ve Köpek olmak üzere üç kategoriden oluşan yarışma, tasarımın öğrenciler gözünde hayata getirdiği pozitif değeri ortaya çıkarmayı hedefliyor.

Türk Tasarım Vakfı Prof. Dr. Esenler Uygulama Doktoru Sadettin Kent Düşünce Merkezi Ökten Hayvan Hakları Federasyonu Haytap İstanbul Üniversitesi İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Birlik ile ortaklaşa düzenlediği “İyilik İçin Tasarım” projesine başvurular başladı. Her kategoride 10 iyi tasarımın proje sahipleri 2.000 TL değerinde hediye çeki ile ödüllendirilecek.