logo
Lucasita

İncili Gastronomi Rehberi’nden ödüller

Single Articles

İncili Gastronomi Rehberi’nde Doğuş Grubu’nun altı restoranına ödül

Türkiye’nin ilk ve tek özgün gastronomi derecelendirme sistemiyle hazırlanan ‘İncili Gastronomi Rehberi’nde Doğuş Yeme İçme ve Turizm Perakende grubundan; Lacivert, 29, Vogue, Zuma (İstanbul ve Bodrum) ve Kilimanjaro 4 inci ile, Maça Kızı restorantı ise 5 inci ile en yüksek kategoride ödüle layık görüldü.

“İncili Yemek Rehberi” ödül töreni önceki gün İstanbul’da bir etkinlik sırasında gerçekleştirildi. Rehberdeki ‘İnci’ alan restoranların açıklandığı geceye; Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve çok sayıda davetli katıldı. Hürriyet’in Karaca ile ortaklaşa yürüttüğü İncil Yemek Rehberi, sektörü değerlendirmek, derecelendirmek, tanıtmak ve yemek tutkunlarını adil bir şekilde yönlendirmek amacıyla hazırlandı.

İnci açılımlarına göre 5 inci sıra dışı deneyim, 4 inci mükemmel, 3 inci çok iyi, 2 inci iyi ve 1 inci ise gitmeye değer anlamını taşıyor.

Bu yıl rehbere İstanbul, Ankara, İzmir, Bodrum, Antalya ve Bursa’nın yanı sıra gastronomisiyle UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na katılan ilk kent Gaziantep de dahil edildi.

DOĞUŞ GRUBU GECEYE DAMGA VURDU!

Bu prestijli ödül gecesinde; İncili Gastronomi Rehberi’nde Doğuş Yeme&İçme ve Turizm Perakende grubundan Lacivert, 29, Vogue, Zuma (İstanbul ve Bodrum) ve Kilimanjaro restoranları 4 inci ile, Maça Kızı restoranı ise 5 inci ile en yüksek kategoride ödüle layık görüldü.