Hope Alkazar’da Sinema Zamanı!

HomeKültür ve Sanat

Hope Alkazar’da Sinema Zamanı!

İklim Krizi 22 Nisan dünya günü’nde Hope Alkazar sahnesi’ne taşınıyor! Hope Alkazar, iklim kriziyle mücadelede neslimizin hikayesini değiştirm

UNESCO’dan Kültür Krizi Uyarısı
Yellowjackets 10 Mayıs’ta Zorlu PSM’de 
2023’te yayınlanacak Disney+ Türkiye içerikleri:
lucasita_hope alkazar1

İklim Krizi 22 Nisan dünya günü’nde Hope Alkazar sahnesi’ne taşınıyor!

Hope Alkazar, iklim kriziyle mücadelede neslimizin hikayesini değiştirmek için yola çıkan ve toplumun her kesiminde dönüşümü amaçlayan Yuvam Dünya iş birliği ile “The Breakdown”ı sahneye taşıyor.

İklim krizi artık kaçamayacağımız ve görmezden gelemeyeceğimiz kadar gerçek ve yakınımızda. Çevrenin bilinçsiz bir şekilde kullanımının sonucu olarak; çeşitli bitki ve hayvan türlerinin nesli tükenmekte, buzullar erimekte, bilinçsiz bir şekilde elektrik kullanımı ve doğal kaynakların tüketilmesi iklim krizini arttırıyor.

Beş ayrı bölümden oluşan “The Breakdown” belgesel serisi ele aldığı iklim krizine; iklim inkarı, iklim adaleti ve iklim çözümleri gibi konulara The Green New Deal UK’den Mary Heglar, Christiana Figueres, David Wallace-Wells, Naomi Oreskes ve Fatima Ibrahim gibi iklim uzmanları ve aktivistlere yer vererek odaklanıyor. İlk gösterimi özel bir davet ile 22 Nisan Cuma günü gerçekleştirilecek “The Breakdown”, 24 Nisan Pazar günü ve 28 Nisan Perşembe günü Hope Alkazar’ın web sayfası üzerinden online kayıt oluşturan misafirlerini ağırlayacak.

Daha fazla KÜLTÜR VE SANAT haberi için tıklayınız…