Heritage İstanbul, 11-13 Mayıs’ta yapılacak

HomeKültür ve Sanat

Heritage İstanbul, 11-13 Mayıs’ta yapılacak

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek dünyanın önde gelen kültürel miras etkinliklerinden birisi olan HERITAGE İSTA

27 Film, Görme Engellilerle Buluşacak
Yeni medya müzesi kapılarını açıyor
Oscar and the Wolf Türkiye’de.

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek dünyanın önde gelen kültürel miras etkinliklerinden birisi olan HERITAGE İSTANBUL’da yerli ve yabancı katılımcıları bir araya gelecek.

Türkiye’de kültürel miras bilincinin artması ve korunması gibi konuları kendisine misyon edinen, uygun ürün, hizmet ve teknolojilerin geliştirilmesini amaçlayan sergi, arkeoloji, müze ve teknoloji fuarının bu yıl altıncısı düzenlenecek.

lucasita_herıtage istanbul1

Geçmişe gelecek sağlamak” mottosuyla organize edilen ve sektöre özgü bir platform olan HERITAGE İSTANBUL; konferansları ile sektörün önemli gelişmeleri ve oluşumlarını tartışmak, fuarı ile ülkemizde alanlarında uzman kuruluşların katılımıyla dünyadaki kültürel miras konusunda gelişen trendleri, sistemleri ve teknolojileri tanıtmak için 2015 yılından bu yana yol alıyor.

11-13 Mayıs tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda TG Expo tarafından gerçekleştirilecek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin büyük destekleri ile organize ettiğimiz HERITAGE İSTANBUL 2022’de, fuara eş zamanlı olarak düzenlenen konferanslar, seminer ve diğer yan etkinliklerde dünyaca ünlü iki yüze yakın arkeolog, restoratör, konservatör, mimar ve müzeci bilgi ve birikimini dinleyicilerle paylaşacak.

Daha fazla KÜLTÜR VE SANAT haberi için tıklayınız…