Güzel Yaşa Güzel Yaş Al

HomeSağlık

Güzel Yaşa Güzel Yaş Al

Özellikle kış aylarında canımız daha fazla şeker ve tatlı çekiyor. "Güzel Yaşa Güzel Yaş Al" sloganıyla önce kendi hayatını sonra da çevresindeki hayatları bilgisiyle ve tecrübesiyle aydınlatan Wellbeing ve Wellaging uzmanı Şef Pelin Bozkurt Bilgiç bu konuda hazırladığı dosyayla bizleri bilgilendiriyor:

İyot Eksikliği Es Geçilmemeli!
Egzersiz Yaparken Tüketebileceğiniz Besinler
Endometriozis Farkındalık Ayı

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Özellikle kış aylarında canımız daha fazla şeker ve tatlı çekiyor. “Güzel Yaşa Güzel Yaş Al” sloganıyla önce kendi hayatını sonra da çevresindeki hayatları bilgisiyle ve tecrübesiyle aydınlatan Wellbeing ve Wellaging uzmanı Şef Pelin Bozkurt Bilgiç bu konuda hazırladığı dosyayla bizleri bilgilendiriyor:

“Her şey kim olduğunuza, psikolojik, çevresel ve genetik yapınıza hatta yılın zamanına bağlıdır. Gerçek şu ki, kışın karanlık günlerinde daha fazla karbonhidrat ve şeker yemek, vücudun emrettiği bir şey olabilir, beyin; kış mevsimiyle savaşmak için kendine verilen bir beyin ilacı gibi görür. Çoğunuz yılın bu döneminde daha az enerjik olursunuz. Karbonhidrat normalde beyinde hafif bir yatıştırıcı görevi görür. Ancak ‘mevsimsel duygu bozukluğu ‘adı verilen bir tür depresyonu olan kişiler, kışın karbonhidrat yediklerinde canlanırlar.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space alter_height=”small” hide_on_mobile=””][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”1112″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”1113″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”1111″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row]