logo
Lucasita

GUPSE ÖZAY VE ASLI İNANDIK’TAN KEYİFLİ KAMERA ARKASI

Single Articles

GUPSE ÖZAY VE ASLI İNANDIK’TAN KEYİFLİ KAMERA ARKASI

İlk filmi 2015’te seyirciyle buluşan ve kısa sürede çok sevilen “Inside Out / Ters Yüz” ikinci filmiyle geliyor. Disney ve Pixar’ın kült animasyon filmlerinden Oscar ödüllü Ters Yüz’ün ikincisinin seyircilerle buluşmasına günler kaldı. Gupse Özay ile Aslı İnandık’ın “Üzüntü” ve “Kaygı” karakterlerini seslendirdiği stüdyo kaydından keyifli perde arkası ve kısa bir soru-cevap videosu paylaşıldı. Özay’ın en sevdiği karakteri seslendirdiğini belirttiği videoda; Aslı İnandık ise ses verdiği duygu, kaygıya en yakın olduğu anların uyuyamadığı anlar olduğunu söyledi. Hem karne hem de tatil hediyesi olarak çocuklar başta olmak üzere 7’den 70’e her yaşa hitap edecek ‘Ters Yüz 2’, 14 Haziran’dan itibaren sinemalarda! 

Komedinin en güçlü oyuncularından ve kalemlerinden Gupse Özay, “o zamanlar genceciktim” dediği dönemden tam 9 sene sonra yeniden “Üzüntü” karakterine ses vermek için stüdyoya girdi. Özay’ın kamera arkasında karakteri gereği devamlı ağladığı ancak bir o kadar da eğlendiği seslendirme anlarından kamera arkası video paylaşıldı. Oyuncuyla kısa bir soru-cevabın da paylaşıldığı videoda, Özay, hayatında kendisini yöneten üç duygunun neşe, kaygı ve yeniden neşe olduğunu belirtirken; söz konusu üzüntü olduğunda üzüntüsüyle barışık, faydalı yanlarını gören ve de gerektiğinde onu hemen gönderen biri olduğunu dile getirdi. Filmde en sevdiği karakterin “Üzüntü” olduğunu söyleyen Özay’ın, filmden ipucu içermeyen beğendiği bir repliği söylemesi istendiğinde aynı ses verdiği karakter gibi ağlaması yüzleri güldürdü.

“Ters Yüz 2”nin en merakla beklenen ve kumanda merkezini sarsıcı şekilde etkileyecek karakteri “Kaygı”ya ses veren Aslı İnandık ise, ilkini tam 3 kez izlediği ve çok sevdiği serinin devam filminde stüdyoda olmaktan ötürü mutlu olduğunu dile getirdi. Kaygı duyduğunda uyuyamayacak birine dönüştüğünü ve onunla çok iç içe geçmiş bir duygu olduğunu dile getiren İnandık’ın için “Ters Yüz” kendi çocukluğuyla bağ kurmasını sağlayan bir film olduğundan bambaşka bir önem taşıyor.  

Seslendirme yönetmenliğini Oğuz Özoğul’un yaptığı, Yaren Özaydın, Aysun Topar, İrem Alnıaçık, Oğuz Özoğul, Murat Şen, Suzan Acun, Ercan Demirel, Duru Atlıhan, Gizem Gülen, Duru Atlıhan ve Burçin Artut gibi isimlerin seslendirme kadrosunda yer aldığı filmde Riley’yi artık bir ergen olarak izleyecek ve zihnine geri döneceğiz. Filmde beklenmedik duygu Kaygı, gelişiyle birlikte kumanda merkezini ani bir yıkıma uğratacak. 

Senaryosunu Meg LeFauve’ün yazdığı, yönetmen koltuğunda ise Kelsey Mann’in oturduğu ‘Ters Yüz 2’, 14 Haziran’da sinemaseverlerle buluşacak.