Facebook Reels Tüm Kullanıcılara Açılıyor.

HomeTrend

Facebook Reels Tüm Kullanıcılara Açılıyor.

Eylül 2021'de ABD'li kullanıcılara açılan Reels bugün tüm kullanıcılara açılıyor. Facebook'un bunlara ek olarak içerik üreticilere Reels odaklı yeni

Beetlejuice 2 Filminin Kadrosuna Sürpriz İsim
Vans ve Crayola İş Birliği
Madame Coco halı koleksiyonu:

Eylül 2021’de ABD’li kullanıcılara açılan Reels bugün tüm kullanıcılara açılıyor. Facebook’un bunlara ek olarak içerik üreticilere Reels odaklı yeni üretim araçları sunduğunu da belirtmekte fayda var.

2019’da Lasso yayına alınmıştı.

Lasso, TikTok gibi 2019’dan önce Facebook tarafından yayınlansa da 10 Temmuz 2020’de kullanıcılara veda etse de Facebook’un reelslara olan sevgisi bitmedi. Eylül 2021’de ABD’li kullanıcılara açılan Reels, bugün tüm kullanıcılara açılacak.

lucasita_FACEBOOK1

150’den fazla ülkedeki kullanıcıları memnun etmesi eklenen bu özellik içerik oluşturucuların kısa formda içerik oluşturmasının önünü açacağa benziyor. Aynı zamanda Instagram kullanıcıları, Instagram Reels içeriklerini çapraz paylaşım özelliği ile Faceook’ta paylaşabilecekler.

Facebook’un içerik üreticileri için yeni üretim araçları da sunduğunu unutmayın. Ayrıca şirket, içerik üreticilerinin Reels’taki reklam modelleri aracılığıyla gelir elde etmeleri için yeni araçlar tanıttı.

Facebook’a Reels özelliği gelmesinin sebebi.

Facebook’un uygulama ailesinin herhangi bir bireyinde başarı gösteren uygulama formatlarını tüm uygulama ailesine yayması alıştığımız bir durum. Hatırlarsanız, Hikaye formatı Instagram’da başarıya ulaşınca, Facebook ve WhatsApp‘ta da Hikayeler özelliğinin yayınlandığını görmüştük.

Dördüncü çeyrek kazanç raporuna göre Reels, Instagram’da en hızlı büyüyen içerik formatı olarak öne çıkıyor. Instagram’ın büyümesinde kritik rol üstelenen Reels, Facebook’ta da hızlı bir büyüme gösterdi.

Daha fazla TREND haberi için tıklayınız…