Enerji Müzesi’nde Çağdaş Sanat

HomeKültür ve Sanat

Enerji Müzesi’nde Çağdaş Sanat

Sarkis Zabunyan, Abidin Dino, Berkan Baycan’ın eserleri santral İstanbul Kampüsü Enerji Müzesi’nde sanatseverler ile buluşuyor. İstanbul Bilgi Üni

18. Akbank Kısa Film Festivali Başlıyor
The Godfather Yeniden Sinemalarda
Milyonfest Kapadokya

Sarkis Zabunyan, Abidin Dino, Berkan Baycan’ın eserleri santral İstanbul Kampüsü Enerji Müzesi’nde sanatseverler ile buluşuyor.

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin çağdaş sanatın en önemli isimlerinden Sarkis Zabunyan ve Abidin Dino’nun eserlerinden oluşan kuruluş koleksiyonu ile puantilist sanatçı Berkan Baycan’ın eserleri santral İstanbul Kampüsü Enerji Müzesi’nde sanatseverler ile buluşuyor.

Çağdaş sanatın en büyük isimleri Sarkis Zabunyan ve Abidin Dino’nun ve ünlü sanatçı Berkan Baycan’ın eserlerinden oluşan İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin kurucu koleksiyonu, 22-13 Nisan 2022’de santral İstanbul Kampüsü Enerji Müzesi’nde sanatseverlerle buluşacak.

Sergide Sarkis’in 1900’lerden günümüze çocuk kıyafetlerini ünlü sinema sahneleriyle bir araya getirdiği Nuri Bilge Ceylan, Abbas Kiarostami, Yasujiro Ozu, Andrey Tarkovski gibi yönetmenlere ait sahnelerden oluşan 13 foto-blok ve 1999 yılı sonrasında sanatına dâhil ettiği 13 çocuk elbisesi, Abidin Dino’nun 1976 yılına tarihlediği 22 adet “Acıların Resimleri-Desen” serisi ve Hastalık Resimleri I-II çalışmaları, Berkan Baycan’ın “Kadim Kentler” serisinden Londra ve Göbekli Tepe eserleri yer alıyor.

Sanat tarihçisi Duygu Gençer’in desteğiyle hazırlanan Sarkis Zabunyan seçkisinin sergilenmesiyle aynı zamanda çocuklar için “Su İçinde Suluboya Atölyesi”  yapılacak.   Atölye, 6-12 yaş gurubu çocukların katılımıyla eğitmen Saadet İvecen eşliğinde gerçekleşecek. Çocuklara yönelik düzenlenen bu atölyede çocuklar, Sarkis’e ait olan su içinde sulu boya tekniğini eğitmen eşliğinde öğrenecek.

Enerji Müzesi ve sergi ücretsiz olarak resmi tatiller hariç her gün 9.00 ile 17.30 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Daha fazla KÜLTÜR VE SANAT haberi için tıklayınız…