logo
Lucasita

Efsane Filmin Konseri “The Lion King In Concert Live To Film” İstanbullularla Buluştu

Single Articles

Efsane Filmin Konseri “The Lion King In Concert Live To Film”  İstanbullularla Buluştu

 

Dünya sinema tarihinin en ünlü ve en sevilen animasyon filmlerinden Aslan Kral / The Lion King, canlı senfonik orkestra eşliğinde sahneye taşındı. 8 Haziran Cumartesi günü Cemil Topuzlu Harbiye Açık Hava Sahnesi’nde gerçekleşen ve etkinlikte binlerce kişi muhteşem anlar yaşadı. 

Tüm zamanların en ünlü ve en sevilen animasyon filmlerinden Aslan Kral, vizyona girişinin 30. yılını İstanbul Film Orkestrası eşliğinde, Cemil Topuzlu Harbiye Açık Hava Sahnesi’nde kutladı. Efsane filmin, Türkiye’de ilk defa canlı senfonik orkestra eşliğinde gösterimi gerçekleşen konserinde, Oscar ve Grammy Ödüllü Hans Zimmer’in bestelediği müzikleriyle  Elton John ve Tim Rice’ın ödüllü şarkıları; ABD’de yaşayan Grammy adayı besteci ve orkestra şefi Esin Aydıngöz tarafından yönetilen 85 kişilik İstanbul Film Orkestrası tarafından İstanbullulara sunuldu.

 

Yaklaşık 2 saatlik büyülü performans birçok yaştan binlerce konuğa unutulmaz anlar yaşatırken ziyaretçiler,  1994 yapımı orijinal film ile 2019 yapımı canlı aksiyon filminin yayıncısı Disney+’ın konser alanına kurduğu eğlenceli standda  ikonik Aslan Kral pozunu vererek hatıra fotoğrafı çektirme şansına da erşti. 

 

The Lion King Efsanesi Mufasa: Aslan Kral İle Devam Edecek

İkonik The Lion King serisi, 20 Aralık 2024’te vizyona girecek Mufasa: Aslan Kral ile devam edecek. Oscar ödüllü yönetmen Barry Jenkins'in imzasını taşıyan yeni filmde Aslanlar Ülkesi'nin büyük kralı Mufasa’nın geçmiş öyküsü izleyicilerle buluşacak.