EFG Londra Caz Festivali İstanbul’da!

HomeKültür ve Sanat

EFG Londra Caz Festivali İstanbul’da!

Zorlu PSM, EFG Londra Caz Festivali'nin düzenlediği ilk özel konserler serisi London X İstanbul'a ev sahipliği yapacak. Zorlu Performans Sanatları

Yellowjackets 10 Mayıs’ta Zorlu PSM’de 
Çocuklar İçin Sanat Atölyeleri
Sónar İstanbul elektronik müzik severleri ağırladı!

Zorlu PSM, EFG Londra Caz Festivali’nin düzenlediği ilk özel konserler serisi London X İstanbul’a ev sahipliği yapacak.

Zorlu Performans Sanatları Merkezi, EFG Londra Caz Festivali’ni, festivalin 30. yıl dönümünde “London X İstanbul” isimli özel bir caz projesiyle ağırlamaya hazırlanıyor. London X İstanbul, İngiliz caz sahnesinde çığır açan sanatçıları Zorlu PSM sahnelerinde konuk ederek İngiltere’nin yükselen yeni seslerini İstanbul’a taşıyacak. Sons of Kemet, Nubya Garcia, Kokoroko, Jordan Rakei ve Binker & Moses heyecan verici performanslarıyla 14, 28 ve 29 Mayıs tarihlerinde Zorlu PSM’de sahne alacaklar.

Zorlu PSM Genel Müdürü Filiz Ova, bu özel ortaklığa ilişkin yaptığı açıklamada, yurt içi ve yurt dışı kültürel işbirlikleri ile sanatseverler ve yeni sanat izleyicileri için bir özgürlük, yaratıcılık, dönüşüm ve büyüme manzarası yaratmak amacıyla faaliyetlerini sürdürdüklerini söyledi. Londra Caz Festivali işbirliğinin bu yönde önemli bir adım olduğuna inanıyor.

Üç günlük konser serisi, Mayıs ayının ikinci ve dördüncü hafta sonları gerçekleşecek.

EFG Londra Caz Festivali Direktörü Pelin Opcin ve Zorlu Performans Sanatları Merkezi CEO’su Filiz Ova’nın sinerji yaratmayı hedeflediği bu özel etkinlik kapsamında, Londra çıkışlı caz müzisyenleri ve  grupları Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde sahne alacak. 2022 baharında Türkiye’de cazseverlerle buluşacak olan London X İstanbul kapsamında, caz dünyasının ünlü müzisyenleri dinleyicilere heyecanlı ve zor anlar yaşatacak. Üç günlük konser serisi, Mayıs ayının ikinci ve dördüncü hafta sonları gerçekleşecek.

Daha fazla KÜLTÜR VE SANAT haberi için tıklayınız…