logo
Lucasita

Çalık Denim’den, ‘Ever Evolving Talks’

Single Articles

Globalde lider premium denim üreticilerinden Çalık Denim’in, ‘Ever Evolving (Daima Gelişmek)’ mottosundan ilham alarak Amsterdam’da üçüncüsünü düzenlediği ‘Ever Evolving Talks by Çalık Denim’ moda ve denimin geleceğinin masaya yatırıldığı globalin öncü zirvesine dönüştü. Denim ve moda dünyasından önemli isimlerin konuşmacı olarak katıldığı, farklı sektörlerden yaklaşık 400 katılımcının ağırlandığı etkinlikte; Web 3.0, Metaverse ve NFT, pandemi sonrası tüketici davranışları, markaların Z kuşağına yaklaşımı ve perakende ile e-ticaretin geleceğine kadar birçok konu ele alındı.  

Denime olan tutkusu, 40 yıla yaklaşan tecrübesiyle global moda ve denim dünyasına yön veren Çalık Denim, 19 Nisan’da Theater Amsterdam’da üçüncüsünü gerçekleştirdiği ‘Ever Evolving Talks by Çalık Denim’ ile sektörün geleceğine bir kez daha ışık tuttu. Sektörünün tek uluslararası platformu olan ve 2021’de Global Business Excellence Awards’dan ödül alan etkinlikte bu yıl; Web 3.0, Metaverse ve NFT gibi globaldeki dijital gelişmelerin yanı sıra yeni nesil tüketici davranışları, markaların Z kuşağı yeni iletişim yaklaşımları, pandemi sonrası perakende ile e-ticaret, insanlığın geleceği ve sürdürülebilirlik gibi birçok konu masaya yatırıldı. Dünyanın önde gelen ve kendi alanında öncü fikir liderleri ile küresel moda devlerinin vizyoner profesyonelleri, ilham veren iç görülerini ve global trendleri paylaşarak, moda ve denim dünyasının geleceğine ışık tuttu. Çalık Denim üçüncüsünü gerçekleştirdiği bu etkinliğiyle birlikte global denim dünyasındaki vizyoner ve öncü konumunu bir kez daha gözler önüne serdi. 

Konuşmacılar sektörün geleceğine yön verdi!

Moderasyonunu ‘Marka Gurusu’ ve girişimci BJ Cunningham’ın yaptığı, ‘Ever Evolving Talks by Çalık Denim’de; The Bear Scouts Kurucu Partneri ve Ganni Sorumluluk Yönetim Kurulu Üyesi Dio Kurazawa, ‘Pandemi Sırasında Tüketici Davranışlarında Önemli ve Kalıcı Değişiklikler Oldu. Markalar Nasıl Cevap Vermeli?’ panelinin moderatörlüğünü gerçekleştirdi. Panelin konuşmacılarından, Reebok Kıdemli Artistik Pazarlama Direktörü ve moda markası HYMNE’nin kurucusu Jide Osifeso, tasarımcı, yaratıcı ve girişimci kimliğiyle marka gözünden Z Jenerasyonunun ihtiyaçlarını anlamak, doğru kanal ve yöntemlerle bu jenerasyona ulaşmanın önemini paylaştı. Panelin bir diğer konuşmacısı, Simon-Kucher & Partners‘ta Yönetici Ortak ve Küresel İcra Kurulu Üyesi Onno Oldeman ise pandemi sonrası tüketici davranışlarındaki değişiklikleri ve son trendleri anlattı. 

New Standard Institute Direktörü ve Sürdürülebilirlik Marka Stratejisti, girişimci Maxine Bédat sürdürülebilir bir gelecek ve insanlığın geleceğini güvence altına almak için gerçekler ve yollar konularını ele aldı. Dünyanın önde gelen fütüristlerinden Gerd Leonhard ise ‘Pandemi sonrası değişen tüketici eğilimleri, perakende ve e-ticaretin geleceği’ konusunda globaldeki en güncel gelişmeleri araştırmalar ve örneklerle birlikte paylaşarak katılımcılardan yoğun ilgi gördü.  

Globalin ve sektörün dijital geleceği üzerine konuşuldu!

PwC Metaverse Teknolojileri Başkanı Jeremy Dalton, son dönemde globalde yoğun gündem olan Web 3.0, Metaverse ve NFT konularına açıklık getirerek globalde bu alandaki gelişmeleri öncü markalardan örnekler ve artırılmış gerçeklik (AR) ile sanal gerçeklik (VR) dahil olmak üzere sektörün sanal dünya teknolojilerini başarıyla uygulamasına yardımcı olacak tavsiyelerde bulundu.  

Dio Kurazawa tarafından yönetilen, ‘Metaverse, Sorumlu Moda için Yeni Bir Başlangıç’ konulu birebir oturumda ise Dijital Moda Enstitüsü’nün Kurucusu ve CEO’su Leanne Elliot-Young, moda dünyasında metaverse ve NFT ile dijitalleşmede sürdürülebilir çözümler üzerine paylaşımlarda bulundu. 

“Türk denim sektörünün adının küresel arenada daha fazla duyulmasına öncülük edeceğiz”

Etkinlikle ilgili değerlendirmelerde bulunan Çalık Denim Genel Müdürü Serhat Karaduman, “Üçüncüsünü düzenlediğimiz Ever Evolving Talks by Çalık Denim’de, moda ve denim dünyasının lider marka ve üreticilerinin yanı sıra sektördeki öncü moda okulları ve platformlarının da katılımlarıyla; sektörümüzü gelecekte nelerin beklediğini globalde alanında lider konuşmacılarından ilham alarak dinledik. Günümüzün hızla değişen dünyası, tüketici davranışları ve yeni jenerasyon, dijitalleşme ve sorumlu moda gibi sektörümüzü yakinen ilgilendiren tüm alanlarda, sektörü ileriye taşımak adına geleceğe nasıl hazırlamamız gerektiğini konuştuk. Ayrıca farklı sektörlerin ve moda devlerinin değişime nasıl hazırlandıklarını, hangi yeniliklere, teknolojilere ve yaklaşımlara odaklandıklarını inceledik. Etkinliğimiz, moda ve denim dünyasının geleceği açısından değerli bilgilerin, tecrübelerin, teknolojik yeniliklerin ve en önemlisi de bilgi birikiminin aktarıldığı bir yapıya dönüştü. Çalık Denim olarak, dijitalleşme ve sürdürülebilirlik odağında sektörde birçok teknolojik ürün ve üretim teknolojisinin geliştirilmesine rehberlik ettiğimiz gibi Ever Evolving Talks by Çalık Denim platformuyla tüm sektörle birlikte yepyeni deneyim ve bilgiler edinerek, Çalık Denim’in yanı sıra Türk denim sektörünün adının küresel arenada daha fazla duyulmasına öncülük edeceğiz” şeklinde konuştu.