İstanbul’da Buffalo Rüzgarı

HomeKültür ve Sanat

İstanbul’da Buffalo Rüzgarı

THE WHİTE BUFFALO İLE ROCK MÜZİĞE DOYACAĞIZ The White Buffalo sahne adıyla tanıdığımız Jake Smith, İstanbul’da ikinci kez sevenleriyle buluşma

Refik Anadol’un NFT’si 21 milyon TL’ye satıldı.
AKM’DE DİNAMİZM RÜZGARI ESTİ
Türk Basını’nın 102 Yıllık Hikayesi

THE WHİTE BUFFALO İLE ROCK MÜZİĞE DOYACAĞIZ

lucasita_Buffalo

The White Buffalo sahne adıyla tanıdığımız Jake Smith, İstanbul’da ikinci kez sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor.

 The White Buffalo, Vigor Event ve Freebird Agency tarafından düzenlenen +1 Rock Fest kapsamında 7 Mayıs Cumartesi günü Volkswagen Arena‘da sevenleriyle buluşacak.

Ülkemizde de heyecanla takip edilen Sons Of Anarchy’nin, ‘Come Join The Murder’, ‘The Whistler’, ‘Set My Body Free’ gibi unutulmaz müziklerinin yazarı olan Jake Smith, sahne adı ile tanıdığımız The White Buffalo, İstanbul’da ikinci kez konser verecek. Volkswagen Arena’da gerçekleşecek olan etkinlikte Redd ve Murat İlkan sahne alırken, DJ kabininde ise Rock FM’den Metehan Mert Çakır olacak.

lucasita_Buffalo1

 “Sons of Anarchy”, Shakespeare’in ölümsüz oyunu Hamlet’ten esinlenerek senaryosu yazılan 2022 ile beraberlik yayın tarihinin üzerinden geçen 14.seneyi kutlayacak olan bir televizyon dizisi.

Ülkemizde de büyük bir heyecanla takip edilmişti.

Sons of Anarchy, Kurt Sutter tarafından yaratılan “SAMCRO (Sons of Anarchy Motorcycle Club Redwood Original)” adlı motosiklet çetesinin hikayesini anlatıyor, 7 sezon sürmesine rağmen yine de Sutter’ın bir başka ürünü olan “Mayans MC” macerasına devam ediyor.

6 yıllık dizinin bu kadar uzun soluklu olmasının nedeni, Sons of Anarchy’ye eşlik eden şarkıların uyumlu olması. 91 bölümlük yayın hayatında 500’ün üzerinde şarkıya yer vermesine rağmen öne çıkmayı başaran tek bir isim var. O isim de ülkemizde mayıs ayında konser vermeye hazırlanan Jack Smith namıdeğer The White Buffalo.

Dinleyicilerinin daha çok The White Buffalo adıyla tanıdığı Jack Smith’in, Sons of Anarchy sayesinde Türkiye’deki dinleyicilerin kalbini kazandığı söylemek yanlış olmaz.

Jake Smith, derin ve dokunaklı sesiyle bizlere “iyi kötü ve çirkini, karanlıkların karanlığını, aydınlıkların aydınlığını” hissettirmeye geliyor.”

Youtube’da 70 Milyondan fazla dinlenmiş olan “The House of The Rising Sun” The White Buffalo’nun en bilinen eseri. Eserin asıl sahibi The Animals olsa da şarkı sözleri Sons of Anarchy temasına uygun bir şekilde düzenlenerek yeniden yazılmış. Dinlenemeniz için şarkının linkini aşağıya iliştiriyoruz.

The White Buffalo’dan House of the Rising Sun

Daha fazla KÜLTÜR VE SANAT haberi için tıklayınız…