Atelier Rebul X Çırağan Palace

HomeCemiyet

Atelier Rebul X Çırağan Palace

Ünlü İsimler, Asırlık Markaların Görkemli Buluşmasına Eşlik Etti İstanbul’un asırlık değerleri çok özel bir koku koleksiyonu ile bir arada. Bir

Cem Bölükbaşı’nın Yeni Sponsorları
Füsun Eczacıbaşı’na Destek Ödülü
Güral Porselen’den Kadınlara Destek

Ünlü İsimler, Asırlık Markaların Görkemli Buluşmasına Eşlik Etti

İstanbul’un asırlık değerleri çok özel bir koku koleksiyonu ile bir arada.

Bir zamanlar sultanlara ev sahipliği yapmış, tarihi 17. yüzyıla dayanan Boğaz üzerindeki Osmanlı İmparatorluğu’ndan kalma Çırağan Sarayı ve 125 yılı aşkın süredir İstanbul’un koku tarihini yazan, Rebul Eczanesi ile Osmanlı İmparatorluğu’na tanıklık etmiş Atelier Rebul’den yepyeni bir koleksiyon:

Atelier Rebul X Çırağan Palace

lucasita_ATELIER REBUL X ÇIRAĞAN PALACE1

Çırağan Sarayı’nın tarihi ve asaleti, Atelier Rebul’ün koku uzmanlığı ile bir araya geldi. Eşsiz İstanbul Boğazı’nın ikonik yapısı olan tarihi sarayın görkemli atmosferinden ilham alan muhteşem bir koku koleksiyonu doğdu. Kolonya, çubuklu oda kokusu ve mumdan oluşan, eşi benzeri olmayan Atelier Rebul X Çırağan Palace koleksiyonu ile asırlık markaların köklü tarihi notalara taşındı.

Bu özel koleksiyon, Atelier Rebul ve Çırağan Sarayı ev sahipliğinde muhteşem Saray bahçelerinde ve Boğaz manzarası eşliğinde düzenlenen görkemli bir davetle tanıtıldı. Davete iş, cemiyet, sanat dünyasından birçok ünlü isim katıldı. Arzu Kunt, Dilara Koçak, Serdar Gülgün, Tuvana Büyükçınar, Selim Demir, Sinan Öncel, Selahattin Orman, Nihan Peker bu özel geceye katılan isimler arasındaydı.

Çırağan Palace Kempinski İstanbul Genel Müdürü ve Kempinski Residences Türkiye Bölge Direktörü Ralph Radtke bu iş birliğine ilişkin duygularını şöyle ifade etti: ‘’Görkemiyle görenleri heyecanlandıran, görmeyenleri de meraklandıran Çırağan Sarayı ve koku alanında uzman asırlık geçmişe sahip Atelier Rebul uzun süredir üzerinde titizlikle çalışılan benzersiz bir koleksiyona imza atmış bulunuyor. İlham aldığımız tarihimiz ve yüzyıllardır konumlandığımız Boğaz’dan yola çıkarak yaratılan bu koleksiyonu deneyimleyenleri İstanbul’u ve Çırağan Sarayı’nı keşfe davet ediyoruz…”

Rebul Şirketler Grubu Co-CEO’su ve Atelier Rebul Kurucu Ortağı Nüket Filiba ise; “Bu iki asırlık markanın buluşması tesadüf değil elbette. Bizleri birbirimize çeken, geçmişlerimizden gelen kıymetli mirasımız oldu. Çırağan Sarayı’na özel bu kokuyu yaratırken, sarayın büyülü bahçelerinden ve eşsiz İstanbul Boğazı’ndan ilham aldık. Sizleri tek bir nefeste bu tarifsiz ve asırlık yolculuğa çıkarmaktan mutluluk duyuyoruz, çok heyecanlıyız. İstanbul’un değerlerini dünyanın her köşesinde hissettirmek en büyük dileğimiz.” dedi.

Çırağan Sarayı yüzyıllardır tüm ihtişamı ve güzelliğiyle Boğaz kıyılarında yükselirken aynı zamanda mavinin, tatlı tatlı esen rüzgârın ve saray bahçesi çiçeklerinin buluşma noktası oldu. Asırlık markaların buluştuğu bu özel kokuda da; sarayın yemyeşil bahçelerindeki özenle seçilen çiçeklerin canlandırıcı notaları, Boğaz’ın ferahlatıcı tarifsiz havası ve zengin narenciye notaları ile bir araya geliyor. Sardunya ve menekşenin zarif kokusu ile otelin logosunda yer alan, yeniden doğuşu simgeleyen stilize edilmiş lilyum çiçeğinin zarif notası hafızalarda Çırağan Sarayı’nı yaşatıyor. Bu özel koku deneyimi sıcak ve mistik bir dünya ile sonlanıyor. Çırağan Sarayı’nın dokusundan ve mimarisinden ilham alan amber ve meşenin mistik harmanı, vanilya ve pralinin tatlı dokunuşuyla birleşerek hafızalara kazınıyor. Bir zamanlar lale şenliklerine ev sahipliği yapmasıyla hafızalarda yer eden saraya özel yaratılan bu koleksiyonun rengarenk notaları, kendisini kokunun her anında hissettiriyor.

Sadece notaları ile değil, tasarımıyla da geçmişin ihtişamını yaşam alanlarına taşıyan bu özel ürünlerin üzerindeki sembolik anahtar sarayın ve anıların anahtarını temsil ediyor. Atelier Rebul X Çırağan Palace koleksiyonundaki ürünlerin tasarımında dönemin altın varak tipografisinden ilham alınırken, ambalaj yüzeyinde yer alan kabartma monogram doku, Boğaz’ın keyif veren sürekli akıntısının izlerini yansıtıyor ve nerede olursanız olun Çırağan Sarayı’nı yaşatıyor.

Çırağan Sarayı’ndan dünyaya açılan bu özel koleksiyon, Çırağan Sarayı’nın online alışveriş sitesi Çırağan Palace Shop ve Atelier Rebul Türkiye ve yurt dışı mağazalarında keşfetmeniz için sizi bekliyor.

Daha fazla CEMİYET haberi için tıklayınız…