Akbank Sanat’tan Podcast Sergisi

HomeKültür ve Sanat

Akbank Sanat’tan Podcast Sergisi

Moderatörlüğünü Mimar Cem Sorguç’un üstlendiği “HEY! Beyoğlu: Yapılar, Mimarlar, Hikâyeler” başlıklı Akbank Sanat’ın yeni konuşma dizisi, Apple Podca

Hope Alkazar’da Sinema Zamanı!
Türkiye’nin ilk Kelime Müzesi açıldı!
Bizans’ı Yeniden Keşfetmek

Moderatörlüğünü Mimar Cem Sorguç’un üstlendiği “HEY! Beyoğlu: Yapılar, Mimarlar, Hikâyeler” başlıklı Akbank Sanat’ın yeni konuşma dizisi, Apple Podcast ve Spotify’da başladı.

Farklı yüzyıllar arası bir zaman çizelgesinde; yapılar, ara mekânlar ve insanlar üzerinden mimari, sanat, tarih gibi farklı disiplinler ışığında gündelik hayata dair mekânsal ve beşeri bir bellek dökümü olan “HEY! Beyoğlu” serisinin ilk bölümü, Pınar Erkan‘ın “Beyoğlu’nda 19. Yüzyıl” başlıklı konuşması ile Mayıs ayında yayımlandı. Serinin ilk altı bölümü, Mayıs – Ekim 2022 tarihleri arasında gerçekleşmeye devam edecek.

Moderatör Cem Sorguç, serinin ele aldığı konular ile ilgili değerlendirmelerinde şunları söyledi:

“Serimizin ilk 6 bölümünde 19. Yüzyıl Beyoğlu’na kozmopolit, karmaşık, sosyal ve kentsel gündelik hayata dair bir bütünsel kesitine fragmanlar halinde göz atacağız. Gayemiz yapılar, ara mekânlar ve insanlar üzerinden mimari, gündelik hayat, tarih, meşgale, vaka ara kesitinde mekânsal ve beşeri bir bellek kazıması. Günümüzün görünür görünmez kodlarını açmaya, geçmiş ile gelecek, eski ile yeni kopukluğunu varsaymaya karşın mekânsal ve zamansal bir bütünleştirme gayreti.”

Daha fazla KÜLTÜR VE SANAT haberi için tıklayınız…