Afra Saraçoğlu Çocuklara Sesleniyor

HomeKültür ve Sanat

Afra Saraçoğlu Çocuklara Sesleniyor

Afra Saraçoğlu, çocuklara gıda israfını önlemek için sesleniyor. Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu ‘Dünya Bizim Evimiz’ podcast serisi, yeni yılda da ço

SÜREYYA OPERASI’nda BORUSAN QUARTET Akşamı
Bir Antikacının Terekesinden
Yellowjackets 10 Mayıs’ta Zorlu PSM’de 

Afra Saraçoğlu, çocuklara gıda israfını önlemek için sesleniyor.

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu ‘Dünya Bizim Evimiz’ podcast serisi, yeni yılda da çocukların yanında olmaya devam ediyor. 8. bölümünde genç oyuncu Afra Saraçoğlu’nu ağırlayan tiyatro, bu kez gıda israfına dikkat çekiyor.  

 

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu Afra Saraçoğlu aracılığıyla gıda israfına dikkat çekiyor. Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu iş birliği ile yoluna hızla devam eden, hem eğitici hem de eğlenceli podcast serisinin her yeni bölümüne çevreye duyarlı ünlü isimler destek veriyor. 

‘Gıda İsrafı’ başlıklı yeni oyunda ‘Sıla’ karakteriyle çocuklara seslenen Saraçoğlu; “Çocukluk döneminde duyduğumuz, öğrendiğimiz her şey geleceğimize ayna tutuyor. Çocukların çevre sevgisini ve daha iyi bir dünya için neler yapabileceklerini böylesi güzel ve ince işlenmiş bir oyunda öğrenmesi harika. Bilinçsiz tüketim ve israfın nelere sebep olabileceğini gerçekten iyi anladığımızda davranış şeklimiz de değişiyor. Bu sebeple her fırsatta, çocuklara sebep-sonuç ilişkisini derinlemesine anlatmalıyız. Bu oyun da bunun en iyi örneklerinden biri” diyor.

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu’nun Spotify’daki kanalından ücretsiz olarak dinlenebilen oyun tüm çocukları bekliyor! 

Daha fazla KÜLTÜR VE SANAT haberi için tıklayınız…