2023’te yayınlanacak Disney+ Türkiye içerikleri:

HomeKültür ve SanatTrend

2023’te yayınlanacak Disney+ Türkiye içerikleri:

Cumhuriyet’in 100. yıldönümünde yayınlayacağı Atatürk dizisi sanal gerçeklikte de izlenebilecek! İzleyiciler, özel deneyim alanlarında ya

YARGICI SONBAHAR-KIŞ 2022-23 KOLEKSİYONU
Barbie Unutulmaz Bir Macera Sunmak İçin 21 Temmuz’da Vizyonda
“Playful Minds”28 Ocak – 25 Şubat 2023

Cumhuriyet’in 100. yıldönümünde yayınlayacağı Atatürk dizisi sanal gerçeklikte de izlenebilecek!

İzleyiciler, özel deneyim alanlarında yaşananları Atatürk’ün gözünden deneyimleme imkânı bulacak.
Türkiye ve Makedonya’ya dağıtılmış bir set ortamında çekilen dizinin başrolünde yer alan ve Atatürk’ü canlandıran İynemli ise role hazırlandığı sürede siyasi, politik, tarih ve daha pek çok alanda danışmanlıklar aldı.
Can Yaman’ın yeniçeri askerini canlandırdığı yeni dizisi: El Turco
Türkiye’nin popüler isimlerinden Can Yaman, yeniçeri askeri Hasan Balaban’ı canlandırdığı bir diziyle karşımıza çıkacak. Kadrosunda yabancı oyunculara da yer vereceği açıklanan dizinin yayın tarihi paylaşılmadı.


Halit Ergenç’li yeni bilimkurgu dizisi: Numen
Halit Ergenç, Melis Sezen ve Songül Oden’in başrollerinde olacağı yeni ‘Numen’ dizisi duyuruldu. Adı değişebileceği belirtilen dizi, karısı bir trafik kazası geçiren ve komaya giren çok büyük bir teknoloji şirketinin sahibi Arel’in hikâyesini konu alacak. Arel, yapay zekâ teknolojisiyle karısını hayatta tutmaya çalışacak.


Alice Müzikali’de Disney+’ta yerini almak için bekleyen gösterimler arasında…
2018’de sahnelenmeye başlayan ve o günden beri her gösterisi kapalı gişe olan müzikal, Disney+’ta yayımlanacak. Alice Müzikali, 27 Aralık’tan itibaren platformdan izlenebilecek.


Mehmet Günsur ve Aslı Enver’li dizi: Arayış
Başrollerinde Aslı Enver ve Mehmet Günsur’un yer alacağı yeni dizi Arayış, iyiliği ve şifayı arayan şehirli genç bir kadını konu alacak. Dizinin yayın tarihi henüz belirlenmedi.


Pınar Deniz ve Uraz Kaygılaroğlu’ya yer veren ‘Aktris’ dizisi:
Disney+, Pınar Deniz ve Uraz Kaygılaroğlu’nun başrollerini paylaştığı dizide bir aktrisin sıra dışı hikâyesini işleyecek. Dizinin yayın tarihi henüz belirlenmedi.


Meryem Uzerli, Zafer Algöz ve Emre Karayel’li ‘RU’:
Meryem Uzerli, Emre Karayel, Zafer Algöz, Burak Berkay Akgül’e yer veren kadrosuyla RU dizisi, Urla’da geçen bir Ege hikâyesi olacak. Dizinin yayın tarihi henüz belirlenmedi.


Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak’tan yeni film: Özür Dilerim
İbrahim Büyükak’ın yazıp yönettiği, bir dargın bir barışık iki kardeşin hikayesinde İbrahim Büyükak ve Oğuzhan Koç başrolleri paylaşıyor.


Ata Demirer’in filmi Bursa Bülbülü, yayın tarihine kavuştu:
Ata Demirer’in uzun süredir beklenen yeni filmi Bursa Bülbülü, aralık ayında Disney+’ta yayınlanacak.


Gülse Birsel’in yeni filmi Yılbaşı Gecesi:
Gülse Birsel’in, Türkiye’nin pek çok ünlü oyuncusunu bir araya getirdiği yeni projesi 30 Aralık’ta yayında. Birbirini çok fazla tanımayan insanların yılbaşı gecesinde bir araya gelmesi ve gelişen komik olayları ele alıyor.


Recep İvedik 7:
9 Aralık’ta Disney+’ta yayınlana filmde Şahan Gökbakar, Recep İvedik 7’de yeşil alanları yok etmeye çalışanlarla mücadele ediyor. Ayrıca Şahan Gökbakar tarafından içeriği henüz belli olmayan bir dizisinin Disney+’a geleceği açıklandı.