New York Moda Haftası Başladı

HomeTrend

New York Moda Haftası Başladı

Moda endüstrisi, altı günlük New York Moda Haftası (NYFW) maratonunda çok çeşitli etkinliklere hazırlanıyor. Moda haftalarının ilk etabı olan New

Victoria’s Secret’tan Babalar Gününe Özel
TOMMY JEANS GRAMMY ÖDÜLLÜ MÜZİSYEN TEMS İLE SONBAHAR 22 MARKA KAMPANYASINI LANSE EDİYOR
Hayallerin Bir Adım Ötede

Moda endüstrisi, altı günlük New York Moda Haftası (NYFW) maratonunda çok çeşitli etkinliklere hazırlanıyor.

Moda haftalarının ilk etabı olan New York Moda Haftası, birçok markanın Sonbahar/Kış 2022 koleksiyonlarını fiziksel olarak yeniden sergileyeceği bir defileyle başlıyor.

lucasita_modaend1

11-16 Şubat tarihleri ​​arasında gerçekleşecek Moda Haftası, Proenza Schouler defilesi ile başlayacak ve The Blonds defilesi ile sona erecek. Pandemi ile birlikte moda haftasına giren dijital şovlar ve şovlar, aktüel defilelerin sayısındaki artışa rağmen etkinliğin önemli bir parçası olmaya devam ediyor.

Başta Tom Ford olmak üzere Thom Browne, Monse ve Rodarte gibi markalar covid ve lojistik zorluklar nedeniyle katılımlarını bu yıl için iptal etse de, moda haftasına uzun bir süre sonra geri dönüş yapan moda evleri de bulunuyor. Dijital bir sunumla koleksiyonunu sunacak olan New York merkezli Area ve gerçekleşecek fiziksel defilesiyle Dion Lee, programa yeniden dahil olan isimlerin en başında geliyor.

Etkinliğin müdavimi bu sene yer almayacak.

lucasita_modaend2

NYFW, de endüstrinin geri kalanı gibi iptallerden payını aldı.. Daha da önemlisi, etkinliğin müdavimlerinden Tom Ford defilesini iptal etti. Ford’un sözleşmeyi iptal etmesinin ardından, covid ile ilgili lojistik zorluklar ve gösteriye olan şu anki katılımı nedeniyle gösterisini 29 Nisan’a erteleyeceğini açıklayan Thom Browne oldu.

Dijital sektörün NYFW ve ötesindeki etkinliklerde önemli bir rol oynamaya devam etmesi bekleniyor. Daha fazla fiziksel gösteri planlanırken, dijital etkinlikler, canlı yayınlar ve sunumlar  yaklaşan etkinliğin önemli bir parçası olmaya devam edecek. Dijital projelere liderlik etmek için yeni ortaya çıkan tasarımcıların yanı sıra geri dönen yaratıcıları işe almak, inovasyonu bir adım daha ileriye taşıyacaktır.

Daha fazla TREND haberi için tıklayınız…