Disney+ kullanıma sunulacak!

HomeKültür ve Sanat

Disney+ kullanıma sunulacak!

Dijital yayın platformu Disney+, yaz aylarında ülkemizde kullanıma sunulmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz aylarda  Disney+ servisinin 2022 yılınd

Hope Alkazar’da Sinema Zamanı!
27 Film, Görme Engellilerle Buluşacak
“Tüm Türkiye’nin ortak mezuniyet sergisi” Base’e Trendyol Sanat’tan destek

Dijital yayın platformu Disney+, yaz aylarında ülkemizde kullanıma sunulmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz aylarda  Disney+ servisinin 2022 yılında ülkemizde de kullanıma sunulabileceği konusunda duyumlar karşımıza çıkmıştı.

Disney tarafından açıklanan yeni bilgilere göre bu durum tamamen ele alınmış durumda. Paylaşılan bilgilere göre The Walt Disney Company’nin dijital yayın platformu Disney, 2022 yazına kadar 2 ülke ve 11 yeni bölgede faaliyet gösterecek.

Bizim için önemli olan asıl gelişme ise Türkiye’nin de Disney servisinin faaliyet göstereceği ülkeler arasında yer alıyor olması. Yayında olmayı planladığı diğer ülkeler ise; Andorra, Arnavutluk, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Çek Cumhuriyeti, Fas, Estonya, Filistin Devleti, Güney Afrika, Hırvatistan, Irak, İsrail, Karadağ, Katar, Kosova, Kuveyt, Kuzey, Makedonya, Letonya, Libya, Lihtenştayn, Litvanya, Lübnan, Macaristan, Malta, Mısır, Polonya, Romanya, San Marino, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Suudi Arabistan, Tunus, Türkiye, Umman, Ürdün, Vatikan, Yemen ve Yunanistan.

lucasita_disney+

Disney+ içeriğinde Disney, Pixar, Marvel, National Geographic ve Star Wars gibi önemli kurumların içeriklerinin yer alırken platform içinde pek çok orijinal yapım da yerini alacak. 

Rekabetle dolu bir yıl

2022 senesinin dijital yayın platformları adına rekabetle geçecek bir yıl olacağını şimdiden söyleyebiliriz. Ülkemizde faaliyet gösteren birçok farklı dijital yayın platformu yer alıyor.

Akla ilk gelen Netflix olsa da BluTv, Gain, Amazon Prime, Exxen gibi önemli mecraların da yer aldığını hatırlatalım.

2022 yılı için bir başka sürpriz olan WarnerMedia’nın lansmanını yaptığı HBO Max ülkemizde de satışa sunulacak. HBO Max hizmetinin de önümüzdeki aylarda ülkemizde resmi olarak başlaması bekleniyor. Disney ve HBO Max’in ülkemize gelmesiyle birlikte ülkemizdeki dijital yayın pazarının nasıl şekilleneceğini ise zaman gösterecek.

Daha fazla KÜLTÜR VE SANAT haberi için tıklayınız…