Artweeks@Akaretler 30 Mart’ta Başlıyor!

HomeTüm Kategoriler

Artweeks@Akaretler 30 Mart’ta Başlıyor!

Bilgili Holding ev sahipliğinde Akaretler Sıraevler’in benzersiz atmosferinde gerçekleşecek Artweeks@Akaretler’in başlamasına az kaldı. Dünyanın en b

Hızlı Ve Öfkeli Evreninden Güncel Haberler
Boyner ve Help Steps iyiliği çoğaltmak için buluştu
YARGICI SONBAHAR-KIŞ 2022-23 KOLEKSİYONU

Bilgili Holding ev sahipliğinde Akaretler Sıraevler’in benzersiz atmosferinde gerçekleşecek Artweeks@Akaretler’in başlamasına az kaldı. Dünyanın en büyük varlık yöneticisi UBS ana sponsorluğunda gerçekleşecek. Artweeks@Akaretler’in 6. Edisyonu, 30 Mart’ta izleyiciler ile buluşuyor. Çağdaş sanatın merakla beklenen etkinliği Artweeks@Akaretler; Bilgili Sanat ve Sabiha Kurtulmuş’un organizasyonunu üstlendiği bu edisyonunda da sanatseverlere farklı disiplinlerden pek çok eser sunacak.

lucasita_artweeks@akaretler

Tarihi dokusu kadar dinamik yapısıyla da İstanbul’un en önemli kültür ve sanat destinasyonlarından biri olan Akaretler Sıraevler, bu karma yapıyı irdelerken şehri sanata yaklaştırmaya devam ediyor. Çağdaş sanatın eşsiz çeşitliliğini, galeriler, bağımsız sanatçılar ve koleksiyoner sergileri ile kutlayan Artweeks@Akaretler’in 6. Edisyonu, 30 Mart-10 Nisan tarihleri arasında her gün 11.00-20.00 saatleri arasında Akaretler Sıraevler 11,12,15,17,19,37-39, 55 ve B 2/2-3-4 numaralı binalarında ücretsiz olarak ziyarete açılıyor.

 Şehri ve sanatı yeniden bir araya getirmenin heyecanını yaşayan Bilgili Holding CEO’su Sinan Temo: “ARTWEEKS@akaretler’i ilk kez hayata geçirmek istediğimizde amacımız, kurum olarak da çok değerli bulduğumuz ve tüm projelerimizde mutlaka yer verdiğimiz çağdaş sanat yapıtlarını herkes için ulaşılabilir kılmaktı. İstanbul’da, özellikle genç sanatçılar için çekim merkezlerinden biri haline gelmiş Akaretler gibi merkezi bir lokasyonda, birbirinden kıymetli sanatçıları ve sanatın en güzel örneklerini izleyicisiyle, 6.kez, ücretsiz bir şekilde buluşturacak olmak bizim için çok büyük bir gurur kaynağı.” dedi.

 Artweeks@Akaretler’in organizatörü Sabiha Kurtulmuş, sanatın geçtiğimiz süreçteki devinim ve gelişimine değinirken, “6. Edisyonumuzu yapmayı planladığımız Artweeks@Akaretler’de Covid-19 önlemlerinden dolayı ara verdiğimiz içeriklerimizi genişletmeyi planlıyoruz. Omurgamızı oluşturan galeri ve koleksiyonerlerin dışında bizlerle aynı anlayışta olan farklı yapılarla beraber yeni içerikler üretmeyi ve projeler yapmayı hedefliyoruz, NFT de bunlardan birisi. 10 günlük süre içerisinde her gün farklı sunumlar, etkinlikler ve davetlerle sanat izleyicilerini karşılayacağız.” ifadeleriyle anlattı.

 İstanbul’un bu öncü ve keyifli sanat etkinliği, yine çağdaş sanat galerileri, koleksiyonerler ve solo sergilere ev sahipliği yapmasının yanı sıra, etkinlik süresince her gün farklı sunum ve davetlerle benzersiz atmosferinde sanatseverleri ağırlayacak. Sanat alanında fuar dışı bir yaklaşım ile organize edilen Artweeks@Akaretler; etkinliğin ana aksını oluşturan galeri ve koleksiyonerlerin dışında aynı anlayışta olan farklı yapılarla beraber yeni içerikler üretip projeler yapacak.

 Artweeks@Akaretler’in 6. Edisyonuna katılan Katılımcı Galerileri arasında; .artSumer, Martch Art Project, Sanatorium, The Empire Project, Galeri Nev İstanbul, Anna Laudel, PİLEVNELİ, Versus Art Project, ArtOn İstanbul, Pi Artworks, MERKUR Galeri, Ferda Art Platform, Mixer Art Gallery, Mine Sanat Galerisi ve Öktem Aykut yer alıyor. Difo Art’ın özel bir fotoğraf sergisi düzenleyeceği ve Carny.io’nun NFT sergisi ile renklendireceği etkinlik kapsamında, ayrıca Selman Bilal ve Şeli Elvaşvili’nin değerli koleksiyonları da sergilenerek ziyaretçilere özel bir deneyim sunacak. Yıldız Holding de özel bir Sergisi ile katılıyor.

 Sanat alanında fuar dışı bir yaklaşım ile organize edilen Artweeks@Akaretler; Eylül 2021’de 5.Edisyonu başarı ile tamamlayarak, sanat dolu 12 günde 100’den fazla sanatçıyı, 15 çağdaş sanat galerisini, 2 solo sergiyi ve 1 koleksiyoner seçkisini 55.000 ziyaretçi ile buluşturdu.

Daha fazla KÜLTÜR VE SANAT haberi için tıklayınız…