HomeKültür ve Sanat

2023 Eleştirmenlerin Seçimi Süper Ödülleri Adayları Açıklandı

2023 Eleştirmenlerin Seçimi Süper Ödülü adayları belli oldu. Robert Pattinson’ın yeni Batman olarak karşımıza çıktığı The Batman altı adaylık kazanar

“Playful Minds”28 Ocak – 25 Şubat 2023
Barbie Unutulmaz Bir Macera Sunmak İçin 21 Temmuz’da Vizyonda
YARGICI SONBAHAR-KIŞ 2022-23 KOLEKSİYONU

2023 Eleştirmenlerin Seçimi Süper Ödülü adayları belli oldu. Robert Pattinson’ın yeni Batman olarak karşımıza çıktığı The Batman altı adaylık kazanarak adından en çok söz ettiren yapım oldu.

Daha önce film adaylarını açıklayan Eleştirmenlerin Seçimi Derneği şimdi de süper kahraman, aksiyon, korku ve fantastik/bilimkurgu dallarındaki adaylarını açıkladı. The Batman gösterildiği altı adaylık ile adından söz ettirirken Eleştirmenlerin Seçimi Derneği’nin diğer favorileri arasında Avatar: The Way Of Water, Black Panther: Wakanda Forever, Everything Everywhere All at Once ve Top Gun: Maverick gibi bu yılın Oscar adaylarının çoğu yer alıyor. 

En iyi korku filmi kategorisinde ise karşımıza Barbarian, The Black Phone, Pearl, Smile, Speak No Evil ve X filmleri çıkmaktadır. 

En iyi süper kahraman dizilerinde Amazon Prime Video’ya ait olan The Boys dizisi, HBO’nun Doom Patrol ve Peacemaker dizileri ve Disney+’ın Ms. Marvel, She-Hulk:Attorney at Law ve Werewolf by Night dizileri karşımıza çıkmaktadır.  

En iyi korku dizilerinden çıktığı günden bu yana sosyal medya paylaşımlarıyla da desteklenerek adından söz ettiren Netflix yapımlı Wednesday adaylar arasında yerini alırken onu Chucky (Syfy), What We Do in the Shadows (FX), Evil (Paramount+), Dahmer-Monster:The Jeffrey Dahmer Story (Netflix), Anne Rica’s Interview with the Vampire ve The Walking Dead (AMC) takip ediyor.

Ödüller ise 16 Mart 2023 tarihinde düzenlenecek bir etkinlik gecesiyle sahiplerini bulacak.